X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zegarki sportowe czy biżuteryjne

Dziś na rynku funkcjonuje mnóstwo modeli zegarków. Do najpopularniejszych zalicza się modele sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na kupno, należy zwrócić uwagę na kilka detali, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długie lata. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, powinny być oceniane według zupełnie innych parametrów niż Zegarki męskie.

Polecamy też

Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Sprężyny
Źródło: http://www.vanel.com
Czy zauważyliście, że sprężyny znajdują się w większości przedmiotów codziennego użytku? Należy tylko rozejrzeć się dookoła, by wymienić choćby parę przedmiotów, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Świetnym przykładem będzie choćby zegarek. Oczywiście, sprężynka w zegarku jest malutka, lecz bardzo ważna.


Zegarki sportowe
zegarki fossil
Modele sportowe są częstokroć dość masywne, z niemałymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji nawet w trakcie dynamicznego ruchu. Paski a dodatkowo obudowy kopert zrobione są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów typu: guma, silikon, kauczuk albo ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego typu materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się w wyniku intensywnego treningu. W większości występującą w tego rodzaju zegarkach funkcją jest stoper a ponadto timer, ale w specjalistycznych modelach spotkać można również: pomiar pulsu, wysokościomierz czy również głębokościomierz. Ważną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy też uwagę, by wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności powierzchnię fosforyzującą. Przykładem świetnych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Zegarki biżuteryjne Wykonane w większości z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, wykonane w krótkich seriach trzeba dużo zapłacić i niejednokrotnie na nie długo czekać, niemniej jednak jest bardzo wiele zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy wykonane są na bazie mosiądzu lub stali szlachetnej, często powlekane srebrem albo złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i barwach. Za uniwersalne traktuje się takie, które posiadają dwa kolory "złoty" i "srebrny" tak zwany "bikolor". Można je nosić do złotej jak i do srebrnej biżuterii. Zawsze powinno się dopytać czym pokrywany jest taki zegarek, bowiem grubość i rodzaj powłoki pokrywającej kopertę i bransoletę decydują o jego estetyce i trwałości. Biżuteryjne zegarki z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek bardzo często nosi się okazjonalnie. Nie musi być doskonale czytelny, nie musi także być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako element uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub damska.
Źródło: Trend shop
Opracowanie: G.S.
17-09-18 06:39:40