X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Walentynki w sypialni

Romantyczny wyjazd, elegancka kolacja w restauracji, wyjście do kina – to jedne z najczęstszych pomysłów na uczczenie Walentynek. Jednak wyjątkowy wieczór można spędzić również w domu. Wystarczy kilka prostych rozwiązań, aby nadać Dniu Zakochanych niezapomnianą atmosferę. Jako Walentynkowa inspiracja najlepiej posłuży trend "Sweet Memory" stworzony przez markę Dulux®.

sypialnia
Opracowanie: Dulux®


Sypialnia pełna miłości - Dorota Kuć, architekt wnętrz

Walentynki mogą być doskonałą okazją do zmiany aranżacji wnętrza. Podchodząc odważnie do całego przedsięwzięcia możemy zaplanować przemalowanie sypialni. Czasami wystarczy zakup jednej puszki farby i zmiana koloru ściany za łóżkiem, a tym samym podkreślenie jego roli w pomieszczeniu. Oczywiście malować najlepiej wspólnie, przecież to dzień dla dwojga. Inspirując się najnowszymi trendami kolorystycznymi, warto wykorzystać paletę "Sweet Memory" oferowaną przez markę Dulux®, którą tworzą romantyczne, delikatne pastelowe róże przełamane silną czerwienią i śmietanowym beżem. Ta ciepła, subtelna kolorystyka wprowadzi nas w błogi nastrój podkreślając intymny charakter sypialni. Poduszki i miękkie tkaniny na łóżku, uzupełniające kolorystykę pomieszczenia, wprowadzą miłą atmosferę oraz klimat odprężenia i relaksu.

W tonacji trendu "Sweet Memory" warto dobrać również dodatki: poduszki, narzuty, pledy powinny różnić się barwami, wzorami i fakturami. Właśnie ich różnorodność nada pomieszczeniu odrobinę nonszalancji. Dodatki wykonane z jedwabiu, satyny, wełny i weluru idealnie pasują do tego stylu, a każdy inaczej odbijając światło wzbogaca całą aranżację. Wyjątkowy nastrój podkreśli blask świec oraz ich uwodzący zapach.

***
łóżko
O trendzie "Sweet Memory" – klasyczna kobiecość zamknięta we wnętrzu

Wspomnienia, zapamiętane emocje, smaki i zapachy (czytaj w serwisie) tworzą fundament naszego życia, dają nam poczucie bezpieczeństwa i świadomość zakotwiczenia w czasie. Trend "Sweet Memory" jest dowodem na doskonałą integrację przeszłości i nowoczesności. Dzięki połączeniu szlachetnych materiałów, mistrzowskiej wiedzy rzemieślniczej i nowoczesnych rozwiązań technologicznych powstają nowe wzorce i projekty, a wnętrza zyskują wyrafinowany, elegancki i intymny charakter.

Znamienne dla tego stylu są zaokrąglone i tapicerowane meble z historycznym podtekstem, gustowne modelowane dodatki oraz różnorodne tkaniny dekorowane nadrukami i aplikacjami, łączące w sobie klasykę z nowoczesnością. Wszystko to podszyte jest niemałą dawką humoru, co dodaje wnętrzu niezwykłego czaru.

Ciepłe, pastelowe barwy wybrane dla tego trendu zdają się emanować spokojnym, kobiecym ciepłem, niosą ukojenie i są balsamem dla duszy. Zestawione razem z klasycznymi głębokimi odcieniami: zielonobrązowymi, cynową szarością, czerwienią laki i starym złotem dodają wnętrzom klasy i wyjątkowości.

Autorem trendu jest zespół ColourFutures™, czyli grupa międzynarodowych ekspertów do spraw kolorystyki z firmy AkzoNobel – producenta farb marki Dulux®– i spoza niej. Zespół ColourFutures™ każdego roku, na podstawie obserwacji globalnych zmian w stylach życia, kulturze, sztuce, architekturze, wzornictwie i modzie, określa pięć głównych Trendów Kolorystycznych oraz Kolor Roku – barwę wiodącą w nadchodzącym roku.
18-11-07 07:14:05