X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Książki wymagają wyjątkowej oprawy

Kolekcja mebli SETI
Opracowanie: BEDS.pl
Źródło: BEDS.pl
Tomy literatury oprawione w skóry, tytuły napisane złoconymi literami. Kolekcje przewodników turystycznych o najrozmaitszych zakątkach świata. Okazałe słowniki i encyklopedie. Wszystkie te książki wymagają odpowiedniej oprawy, nie tylko tej okładkowej, ale także szlachetnego anturażu – mebla, który z godnością będzie prezentował książkowe kolekcje oraz uniesie ciężar pokaźnego zbioru bibliotecznego.

Każdy pasjonat literatury, prawdziwy mól książkowy, chciałby mieć biblioteczkę z prawdziwego zdarzenia. Aby ją stworzyć konieczne jest zakupienie mebla, który sprawi, że ustawione na półkach, ulubione książki zostaną odpowiednio wyeksponowane. Idealnym meblem jest regał. W zależności od tego, jakie mamy potrzeby oraz jak spore są nasze zbiory należy wybrać taki, którego ilość półek pozwoli na to, aby wszystkie książki miały swoje miejsce. Jednak oprócz tego niezwykle ważny jest materiał, z jakiego regał został wykonany. Te z płyty paździerzowej, choć niedrogie mogą nie utrzymać ciężaru wszystkich książek, a te, jak wiemy, potrafią sporo ważyć, szczególnie, jeśli są to tomy słowników lub encyklopedii. Z „ciężarem wiedzy”, jaka zawarta jest w tych publikacjach na pewno poradzi sobie lite drewno. Wytrzymałość tego naturalnego surowca jest niebywała, dzięki czemu nasza biblioteczka, nawet, jeśli będzie wzbogacana o kolejne tytuły, wytrzyma ten balast, a mebel nadal będzie prezentował się okazale i nie straci na wartości. Jednym z takich regałów jest ten z kolekcji SETI – naturalne drewno bukowe gwarantuje wysoką jakość oraz długowieczność.

Kolekcja mebli SETI
Opracowanie: BEDS.pl
Źródło: BEDS.pl

Osobom, które wolą bardziej eleganckie i nieco urozmaicone rozwiązania, z pewnością do gustu przypadnie witryna SETI. Składa się ona, tak jak regał, z pięciu półek, ale ma przeszklone drzwi. Szkło – w delikatny wzorek lub mleczne, dodaje całości subtelnego, przypominającego biblioteczki rodem z wyrafinowanych, arystokratycznych wnętrz wyglądu, choć jej forma jest nowoczesna, dzięki czemu pasuje do XXI-wiecznych salonów czy gabinetów. W takiej witrynie książki będą prezentować się pięknie, a my będziemy często po nie sięgać.

Zadbajmy o to, aby książki, których czytanie jest naszą pasją były odpowiednio wyeksponowane i aby nie zniszczyły się tylko dlatego, że nie mamy ich gdzie ustawić.
Źródło: BEDS.pl
Opracowanie: Julia Badura
19-06-07 07:03:02