X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zdrowo nie znaczy monotonnie!

Dietetyczne desery Yogen Früz
Opracowanie: Yogen Früz
Źródło: Yogen Früz
Zakazany owoc smakuje najlepiej. Tej zasadzie wierni są również miłośnicy kulinarnych rozkoszy. Nadmiar kalorii i niska wartość odżywcza to nieodłączny element źle skomponowanej diety. Podpowiadamy jak połączyć przyjemne z pożytecznym, stawiając na zdrowe i smaczne przekąski.

Jesienna słota to prawdziwe wyzwanie dla naszej kondycji. Wakacyjna opalenizna powoli odchodzi w zapomnienie, siły witalne maleją i wiele z nas rezygnuje z regularnych ćwiczeń na rzecz diety. Zapominamy, że drastyczna redukcja kalorii to poważne zagrożenie dla zdrowia i najczęstsza przyczyna tzw. efektu jo-jo. Co więcej, całkowita rezygnacja ze tortami (polecamy więcej opinii na ten temat) w połączeniu z jesienną aurą to niemal pewna droga do kiepskiego samopoczucia. Jak tego uniknąć?

Jogurt zamiast... lodów
Dietetyczne desery Yogen Früz
Opracowanie: Yogen Früz
Źródło: Yogen Früz
Rosnąca popularność jogurtów mrożonych na rynku polskim świadczy o zmieniających się wymaganiach konsumpcyjnych. jedzenie powinno być nie tylko smaczne - musi też stanowić źródło substancji i wartości odżywczych i jednocześnie potęgować nasz apetyt na więcej bez groźby nabrania dodatkowych kilogramów tu i ówdzie.

- Polscy konsumenci zaczynają doceniać produkty które są probiotyczne, mają niską zawartość tłuszczu i nie są przygotowywane z wykorzystaniem sztucznych aromatów. Lansowany przez media zdrowy tryb życia nie musi jednak oznaczać całkowitej rezygnacji ze słodyczy. Musimy po prostu jeść mądrzej - tłumaczy Anita Gagoś, pełnomocnik masterfranczyzobiorcy marki Yogen Früz, która od niedawna oferuje polskim klientom dietetyczne jogurty i sorbety jako alternatywę dla lodów.

To właśnie produkty probiotyczne stanowią idealne odzwierciedlenie zasady "zdrowo nie znaczy monotonnie". Dlaczego? Zawarte w jogurtach żywe kultury probiotyczne przywracają prawidłową florę jelitową oraz wzmacniają naturalną odporność organizmu. Wszystko dlatego, że ich spożywanie zwiększa liczbę "dobrych" bakterii w układzie pokarmowym. Dodatkowo, mrożone jogurty smakują i wyglądają doskonale.

Przyjemna lekkość bytu
Dietetyczne desery Yogen Früz
Opracowanie: Yogen Früz
Źródło: Yogen Früz
Intensywny tryb życia sprawia, że na zdrowe odżywianie często po prostu nie wystarcza czasu. Nie ulega jednak wątpliwości, że coraz częściej zamiast kalorycznych przekąsek typu fast-food sięgamy po ich zdrowsze alternatywy. Jedną z nich jest właśnie jogurt. - Zrównoważona konsumpcja może zapobiegać osteoporozie, wspomaga spalanie tłuszczu, zmniejsza zmęczenie i przywraca siły witalne. Proces miksowania naszych produktów zachowuje naturalne cukry zawarte w owocach - dodaje Anita Gagoś.

Mrożone jogurty są również znacznie mniej kaloryczne niż lody. Dla przykładu produkty Yogen Früz zawierają aż o połowę mniej kalorii niż lody owocowe klasy premium. Dzięki temu posiłek jest sycący, ale nie powoduje uczucia ciężkości.

Nawet najlepiej zaprojektowana i zbilansowana dieta musi dopuszczać drobne przyjemności w postaci słodyczy. Dzięki nim zachowamy dobre samopoczucie i nie ulegniemy monotonii. Co ważne, takie przekąski wcale nie muszą zaburzać procesu odchudzania. Odpowiednio dobrane smakołyki mogą wręcz wspomagać dążenie do wymarzonej figury.
Źródło: Yogen Früz
Opracowanie: Yogen Früz
19-10-04 14:07:05