X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Firma windykacyjna

Windykacja to nic innego jak próba odzyskania swojej własności w sposób określony w przepisach prawa na drodze sądowej lub pozasądowej. W celach zaspokojenia swoich roszczeń bardzo często zleca się odzyskanie długów firmom specjalizującym się w tej działalności. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do efektywnego przeprowadzenia windykacji.
Pieniądze, Euro
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Windykację można prowadzić na kilka sposobów. Najchętniej wykorzystywanym jest oczywiście windykacja polubowna polegająca na pomocy w ustaleniu spłaty i obserwowaniu postępów dłużnika. W ramach tego sposobu stosuje się takie narzędzia jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Polecamy też

Firma windykacyjna

Opracowanie: HEMMERSBACH
Windykacja to nic innego jak próba odzyskania swojego mienia w sposób określony w przepisach prawa z pomocą sądu lub bez niej. W nadziei ściągnięcia należności zazwyczaj przekazuje się zebranie długów przedsiębiorstwom specjalizującym się w tej branży. Firma windykacyjna posiada zdolności i doświadczenie niezbędne do efektywnego przeprowadzenia udanej windykacji.


Bardziej radykalną formą windykacji jest windykacja sądowa, komornicza oraz karna. Uzyskanie wyroku sądowego jest dodatkową motywacją dla dłużnika do szybszej spłaty zaległości. Windykacja komornicza zakłada współpracę z komornikiem w celu odzyskania długu. Windykacja karna natomiast oznacza prowadzenie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Wiele firm nie chcących zajmować się problemem ze spłatą długów swoich dłużników decyduje się na sprzedaż wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest wygodną alternatywą i często zajmują się nim firmy windykacyjne.

Jeśli ciekawi Cię tematyka poruszana w niniejszym artykule, sprawdź pełną ofertę, a z pewnością będzie ona dla Ciebie warta uwagi.

Umieszczenie danych dłużnika w bazie wierzytelności stanowi ponadto dodatkowy impuls do spłaty długów.
20-08-18 07:17:04