X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Święta i karnawał o światowym smaku

Święta i karnawał o światowym smaku
Opracowanie: Hill & Knowlton Poland
Źródło: Hill & Knowlton Poland
Polacy coraz częściej świętują Boże Narodzenie i karnawał w różnych rejonach świata. Lubimy odznaczać na mapach zdobyte już miejsca oraz doświadczać egzotycznych wrażeń. Z konsumentów staliśmy się koneserami. Cenimy kulturową różnorodność, która dostarcza nam inspiracji. Teraz bogactwo smaków dostępne jest dzięki Smirnoff Black, który w nawiązaniu do drugiej edycji globalnej akcji Smirnoff Nightlife Exchange Project proponuje podróż dookoła świata bez konieczności wielogodzinnego lotu. Prezent idealny? Warto się przekonać.

Zgodnie z zeszłorocznymi badaniami na temat nocnego życia Polaków, które przeprowadził instytut Millward Brown SMG/KRC na zlecenie marki Smirnoff Black, nasza rodzima imprezowa obyczajowość się zmienia. Porzucamy stopniowo upodobanie do legendarnej „lornety z meduzą” (dla przypomnienia - dwie setki dobrze zmrożonej wódki podane z porcją nóżek w galarecie), a swoje zainteresowania w zakresie jedzenia i picia kierujemy daleko poza granice kraju. Owszem, doceniamy tradycję, ale pociągają nas smakowe nowinki.

A że święta i karnawał nie trwają cały rok, tym bardziej warto zatroszczyć się o menu w tym okresie. Smirnoff Black, jedna z najchętniej kupowanych wódek klasy deluxe, jest idealny do przyrządzenia smacznych drinków o ciekawym składzie i egzotycznym aromacie charakterystycznym dla różnych stron świata. Będą tu potrzebne zarówno owoce, przyprawy, jak i niektóre zioła. Dzięki takiemu zestawowi, do odbycia podróży dookoła świata wystarczy jedna noc.

Brazylijska samba

Smirnoff Rio Caipiroska zawiera to wszystko, bez czego Brazylijczycy nie wyobrażają sobie dobrej imprezy. Do szklanki wrzucamy poćwiartowane połówki limonki. Dodajemy 2 łyżki cukru z trzciny cukrowej + 10 ml syropu cukrowego, a następnie całość ugniatamy. Potem dodajemy kruszonego lodu, wlewamy 40 ml Smirnoff Black, mieszamy i uzupełniamy lodem (do dekoracji). W taki oto sposób możemy błyskawicznie przenieść się na świąteczno-karnawałowe ulice i plaże Rio - jednego z najbardziej roztańczonych miast świata.

Bogactwo masali
Jeśli w naszych kulinarnych podróżach upodobaliśmy sobie Indie, warto spróbować Smirnoff Mumbai Masala Marke. Tutaj charakterystycznym składnikiem jest masala – specyficzna mieszanka ziół i przypraw. Najczęściej dostępną masalą w Polsce jest curry oraz garam masala – prażone,
a następnie drobno zmielone przyprawy w rodzaju czarnego pieprzu, kolendry, kardamonu, liścia laurowego oraz goździków. To dzięki nim kuchnia indyjska ma tak specyficzny smak. Indyjski drink przygotujesz bardzo szybko. Wystarczy wsypać kilka kostek lodu, dodać 40 ml Smirnoff Black, 120 ml lemoniady, odrobinę wody sodowej oraz plasterek zielonego chilli. Całość dekorujemy cząstką limonki posypaną indyjską mieszanką ziół masala.

Grecki napój bogów
Grecja nieodmiennie kojarzy się ze słońcem, wiecznym latem i stokami wzgórz, na których rozciągają się nieprzebrane winnice (sprawdź przykłady). I to właśnie sok z winogron jest głównym składnikiem drinka Smirnoff Athens Grape Juice Lime inspirowanego przez kraj filozofów. Do szklanki wypełnionej kilkoma kostkami lodu wlewamy 40 ml Smirnoff Black, 120 ml soku z winogron oraz świeżo wyciśnięty sok z ćwiartki limonki. Jej pozostałą cząstkę wykorzystujemy do dekoracji. Całość ma intensywny, purpurowy kolor i skutecznie zaspokaja pragnienie nawet na najgorętszej karnawałowej imprezie.

W minutę do Australii
Z Europy szybko można przenieść się na antypody, i to w ciągu jednej imprezy. Australia zawsze kusiła Polaków różnorodną przyrodą, słoneczną pogodą oraz wysoką jakością życia mieszkańców. Ci, którzy odwiedzili ten kraj, niemal zawsze deklarują chęć powrotu. Pozostali mogą poznać smak imprezowej Australii dzięki drinkowi Smirnoff Sydney lemon-lime Bitter. Jego podstawowym składnikiem jest angostura – pochodząca z rejonu Trynidadu, zawierająca 23, 45 lub 48% alkoholu aromatyczna przyprawa na bazie rumu, nadająca się zarówno do napojów, jak i do dań. W skład Angostura Bitters wchodzi m.in. kora angostury, goryczka, imbir czy też drzewo sandałowe. Taki zestaw ma bardzo charakterystyczny, gorzki posmak i idealnie nadaje się do sporządzenia aromatycznego, australijskiego drinka. Potrzebny będzie lód w kostkach, 40 ml Smirnoff Black, 100 ml lemoniady, 20 ml soku z limonki oraz trzy krople Angostury Bitters. Kolejne składniki dodajemy do siebie w tej właśnie kolejności, dekorując finalnie całość cząstką cytryny.

Dlaczego Smirnoff Black?
Smirnoff Black jest propozycją dla tych, którzy lubią sięgać po to, co najlepsze. wódka Smirnoff Black jest wytwarzana w małych partiach w unikalnym procesie czterokrotnej destylacji i jednokrotnej filtracji. Jest trzykrotnie destylowana w stalowych kolumnach, a następnie podlega czwartej destylacji w ponad 150 letnim miedzianym alembiku, dzięki czemu charakteryzuje się delikatnym, owocowym aromatem i smakiem. Jednokrotna filtracja usuwa zanieczyszczenia, jednocześnie nie pozbawiając wódki jej szczególnego charakteru. Te właśnie cechy od lat przekonują konsumentów i koneserów dobrych alkoholi. Według rankingu Impact Databank Top 100, marka Smirnoff jest niezmiennie pierwszą marką na świecie wśród alkoholi mocnych pod względem wielkości sprzedaży. Smirnoff Black plasuje się w środku przedziału cenowego segmentu wódek importowanych (do ok. 45 zł dla pojemności 0,7l i do ok. 35 zł dla pojemności 0,5l). W tym roku Smirnoff Black poszerzył portfolio o kolejną pojemność, która zyskuje coraz większą popularność wśród Polaków – 100 cl.
Źródło: Hill & Knowlton Poland Sp. z o.o.
Opracowanie: Tomasz Sobczak
18-08-20 07:10:02