X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zegarki casual czy eleganckie

Zegarek na bransolecie czy pasku? Koperta kwadratowa czy okrągła? Mechaniczny czy kwarcowy? Elektroniczny czy wskazówkowy? Jaki na bal a jaki na siłownię? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Zegarki eleganckie
Zegarki diesel
Pojecie elegancji bywa różnorakie. Ale są bezsporne kanony. Przykładem bardzo popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu "agresywny". Raczej wręcz dyskretny. W ładnej, nawet modnej formie i niezbyt gruby. Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że ma estetyczną bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien natomiast spełniać wszystkie walory komunikacji i czytelności. Warto, ażeby wyprodukowany był z bardziej trwałych materiałów, na przykład ze stali szlachetnej, a jeżeli już pozłacany to stosownie grubo, tak żeby prędko nie stracił walorów estetycznych. Mile widziane jest połączenie dwóch kolorów - "żółtego" i "białego" (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru właściciela. Traktuje się współcześnie formę prostokątną jako bardziej ładną, a okrągłą jako klasyczną, ale to kwestia indywidualnego gustu. Koniecznie powinien być "firmowy", najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Prawie każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, ale będzie miał "duszę". Zegarki męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, oczywiście bardziej uwzględniając zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich podwodnych "wyczynów".

Zegarki Casual Zegarek "na co dzień" powinien być głównie czytelny i wygodny. Sprostać "trudom" zwykłego wykorzystywania. Być w miarę szczelny, łatwy w obsłudze, prosty w zdejmowaniu i zakładaniu i rozsądnie trwały. Nie musi być drogi, po prostu w miarę tani a bardzo dobry. Nie musi być "udziwniony". Ma przekazywać wyłącznie niezbędne informacje - czas i datę. Dobrze widziany jest sekundnik, bo w każdej sytuacji możemy "od ręki" stwierdzić czy zegarek działa. Zegarek z datownikiem za każdym razem będzie droższy. Nie musi mieć szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka. Wśród zegarków Casual spory wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess posiadają one ciekawe wzornictwo i jednocześnie są nieco tańsze od konkurencji.


Polecamy też

W świątecznym stylu

W świątecznym stylu
Opracowanie: Lorus
Źródło: Lorus
Stylizacja na wigilijną kolację powinna być elegancka i wyjątkowa. Warto wykorzystać na ten czas, nadal modny trend black & white z dodatkiem srebrnych lub złotych dodatków. Lorus do świątecznych ubraniowych zestawów poleca kolekcję gustownych zegarków, idealnych także jako prezent dla najbliższych.
Źródło: One Zero
Opracowanie: G.S.
19-03-09 07:19:03