X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak oswoić listopad?

Przed nami długi czas, który wielu z nas najchętniej by przespało. Ciężko go przetrwać bez rozpalonego kominka, kubka aromatycznej herbaty i ciepłego pledu. A zatem do dzieła – wróg oswojony nie jest taki straszny!

Dekoracje na jesień od Calvado.pl
Opracowanie: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl

Listopad w świadomości wielu z nas jest synonimem koszmarnej pogody, chłodu i nieprzyjaznej aury. Trudno z tym przekonaniem dyskutować – rozpoczyna się okres, kiedy niekoniecznie mamy ochotę na długie spacery i spotkania pod chmurką.
Nieodzowny czas spędzony poza domem w drodze do pracy lub na zakupy staramy się zredukować do minimum, dopadając domu jak wyczekanego azylu. Nie oznacza to, że życie powinno stanąć w miejscu na tych kilka jesienno-zimowych miesięcy, a my utęsknieniem wyczekując wiosny pogrążyć się w melancholii. Każda z pór roku ma przypisany sobie cały wachlarz rytuałów i każdy z nich ma niezaprzeczalny, jedyny w swoim rodzaju czar. Przed nami czas celebrowania jesieni w ciepłych, przytulnych wnętrzach i tylko od nas zależy czy długie wieczory zapadną nam w pamięć jako te najbardziej urokliwe w roku.

Krótszy niż dotychczas i chłodniejszy dzień sprawia również, że ulegając naturalnej potrzebie pozostania w domowych pieleszach, zaczynamy z większą niż dotychczas uwagą przyglądać się naszemu wnętrzu. Przy odrobinie wyobraźni i całkiem umiarkowanym nakładzie finansowym można sprawić, że dom stanie się prawdziwą oazą przytulności i ciepła. Rozstawione dookoła świece i podgrzewacze stworzą atmosferę, dzięki której zapomnimy o chłodzie i mroku spowijającym świat. Miękki pled i stosy poduszek, a w razie potrzeby również wypełniony gorącą wodą termofor podczas wieczoru z lekturą, lub lubionym filmem doskonale poprawią nawet najbardziej jesienny nastrój. Rozwiązaniem z gatunku tych bardziej luksusowych jest inwestycja w biokominek – rzecz spełniającą stuprocentowo rolę tradycyjnego kominka czy kozy, a jednak nie wymagająca tak skomplikowanego montażu.

Dzięki takiej oprawie wieczoru z powodzeniem oswoimy mrok listopada i sprawimy, że liczenie dni do pierwszego dnia wiosny przestanie być naszym priorytetem.

Wszystkie wymienione artykuły w rozmaitych wzorach i kolorystyce można znaleźć w sklepie internetowym
Źródło: Avando PR
Opracowanie: Ewa Cendrowska
19-07-15 07:04:03