X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Cały rok w dobrym stylu

Nietypowe podłużne kostki swoim wyglądem nawiązują do drewnianej podłogi
Opracowanie: Libet
Źródło: Libet
Posesja ze swoim otoczeniem powinna wyglądać równie dobrze latem, jesienią czy zimą. Chcemy aby niezależnie od pogody, zawsze zachowywała swoją estetykę. To możliwe. Wystarczy podkreślić ją odpowiednimi akcentami i dodatkami.

Myśląc o zimie, w marzeniach widzimy otoczenie naszego domu okryte połyskującym w słońcu białym śniegiem. Rzeczywistość jest zazwyczaj inna. Zima w Polsce jest długa i większość tego czasu brakuje słońca i pada deszcz, a rośliny ogołocone z zieleni, rzadko kiedy wyglądają zachwycająco. W tym czasie na pierwszy plan wysuwa się całościowy projekt domu, jego fasada, taras, wybrukowane ścieżki i podjazd oraz elementy małej architektury ogrodowej. Sposób aranżacji nawierzchni wokół domu nabiera wtedy większego znaczenia, niż podczas pogodnej aury. Duże znaczenie mają detale, takie jak kształt i kolor kostki brukowej. To właśnie takie szczegóły determinują jak będzie prezentowała się nasza posesja przez większą część roku.

Ocieplanie wizerunku domu
Nietypowe podłużne kostki swoim wyglądem nawiązują do drewnianej podłogi
Opracowanie: Libet
Źródło: Libet
Nasycone barwy ocieplają wizerunek domu, rozciągając atmosferę domowego wnętrza na otoczenie budynku. Intensywne odcienie inspirowane kolorem tytoniu doskonale uzupełniają drewnianą elewację budynku, subtelnie podkreślając jego detale architektoniczne. W przypadku zaś otynkowanej fasady, na zasadzie kontrastu, nadają jej wyrazistości.

Smukłe prostokątne kostki brukowe Via Trio w kolorze brązu i jasnego beżu (tabacco, pastello) nawiązujące swoim wyglądem do desek podłogowych, nadają przytulności otoczeniu domu, podkreślając charakter domowego zacisza. Kolor bruku obmytego deszczem staje się jeszcze bardziej intensywny. Przyciąga wzrok, zwracając uwagę na kształt i fakturę szlachetnego materiału. Zestawienie trzech różnej wielkości prostokątów, tworzy na nawierzchni subtelene melanże. To gra zespołowa, gdyż każdy element ma tutaj swoje miejsce i współpracuje razem z innymi częściami kompozycji. Gładka powierzchnia bruku, nietypowy kształt detali oraz minimalne dystanse miedzy elementami nadają całości kompozycji spójności.

Bezpieczne zacisze
nawierzchnia wykonana z kostki Via Trio odzwierciedla piękno naturalnego drewna, cechując się przy tym zdecydowanie wyższą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz odpornością na warunki atmosferyczne niż oryginał.

Wspomnienie lata, ogrzewa chłodne zimowe wieczory
Opracowanie: Libet
Źródło: Libet
- System kostek brukowych Via Trio jest autorskim projektem firmy Libet, który za swoją innowacyjność został nagrodzony wyróżnieniem TopBuilder 2012. Kostka spełnia wymagania budownictwa zrównoważonego, a także zapewnia wysoką jakość i bezpieczeństwo wznoszonych obiektów budowlanych – mówi Małgorzata Barańska, dyrektor marketingu w firmie Libet.

Elementy są produkowane z wykorzystaniem technologii Anti Liquid System, zabezpieczającym nawierzchnię przed wilgocią i trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Kostki są gładkie, ale nieśliskie. Mimo nietypowego (jak na kostkę) formatu, Via Trio świetnie sprawdza się na dowolnej nawierzchni i może znosić stosunkowo duże obciążenia. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystywane są nie tylko do brukowania tarasów i przydomowych ścieżek, ale też placów i podjazdów.
Źródło: Nota bene PR
Opracowanie: Nota bene PR
17-09-18 06:39:36