X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak powstają meble z walizki?

meble
Opracowanie: MayBeProduct
Źródło: MayBeProduct
Paged Meble – jeden z najstarszych polskich producentów specjalizujących się w produkcji mebli opartych na surowcach naturalnych – jest współorganizatorem konkursu „Mebel z walizki”. Już 14 maja w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędą się warsztaty designerskie, będące elementem akcji artystycznej „Cały świat w walizce” organizowanej przez Muzeum wspólnie z firmami Paged Meble i Ochnik.

15 grup młodych projektantów będzie miało za zadanie wykonanie mebla z walizki w stylu retro oraz elementów i odpadów meblarskich z firmy Paged Meble. Zwycięzca konkursu otrzyma możliwość wykonania prototypu krzesła własnego projektu w firmie Paged Meble. Laureat drugiego miejsca będzie mógł wykonać własny projekt w fabryce Ochnik. Dodatkowo, najlepsze projekty zostaną wystawione na Skwerze Hoovera podczas Street of Design w dniach 21-22 maja 2011 wraz z dokumentacją fotograficzną z warsztatów.

„Firma Paged Meble od wielu lat wspiera młodych i zdolnych projektantów. Tym razem o pomoc w wytypowaniu grup biorących udział w konkursie poprosiliśmy Jakuba Sobiepanka i Roberta Pludrę, z którymi współpracujemy od czasu zdobycia przez nich tytułu Przetwory Roku, na popularnym designerskim festiwalu, który odbywa się w Warszawie. Akcja „Mebel (strona) z walizki” jest zgodna ze strategią naszej firmy, ponieważ stawia na design nowoczesny, użyteczny, a jednocześnie tradycyjny”- wyjaśnia Anna Gołębicka, Dyrektor Marketingu, Paged Meble.
W skład jury wchodzą m.in.: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska oraz prof. Czesława Frejlich.

Program warsztatów:
10:00-18:00 warsztaty
18:00-19:00 obrady jury
19:15-20:30 ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
20:30-21.30 ustawienie wykonanych mebli na Hali B Muzeum w wyznaczonym miejscu ekspozycji
Źródło: 38PR
Opracowanie: Katarzyna Górecka
19-06-05 07:03:02