X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Szkolne prelekcje na temat otyłości

Reedukacja żywieniowa w szkołach
Opracowanie: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Edukacja żywieniowa powinna odbywać się od najmłodszych lat, zwłaszcza że problem otyłości dotyka coraz więcej młodych osób. Spotkania uczniów i rodziców z dietetykami to cześć Ogólnopolskiego Programu Walki z Otyłością w Rodzinie.

Celem Ogólnopolskiego Programu Walki z Otyłością w Rodzinie jest propagowanie prawidłowych zasad żywienia wśród uczniów i ich rodzin. Dietetycy już od kilku lat alarmują, że w Polsce rośnie liczba osób cierpiących na nadwagę lub otyłość. Powodem jest m.in.: niezdrowy styl życia, brak czasu na wspólne gotowanie i spożywanie posiłków. Wybieramy gotowe półprodukty lub jedzenie na mieście. Nawet, jeśli zdecydujemy się na domowe dania, jemy tłusto i kalorycznie. Nie inaczej jest w przypadku dzieci w wieku szkolnym, które zamiast regularnych oraz pełnowartościowych posiłków, spożywają mnóstwo słodyczy i fast foodów.

Reedukacja żywieniowa w szkołach
Opracowanie: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Podczas bezpłatnych prelekcji w szkołach, uczniowie i rodzice mogą dowiedzieć się, jak niebezpieczna dla naszego zdrowia jest zarówno nadwaga, jak i niedowaga, a także, jak skutecznie z nimi walczyć. W trakcie spotkania z doradcą żywieniowym rozdawane są specjalne poradniki rodzinne, które mają dodatkowo pomóc w zmianie dotychczasowego sposobu odżywania się. - W ramach Ogólnopolskiego Programu Walki z Otyłością w Rodzinie do 15 listopada można skorzystać z bezpłatnych pomiarów i konsultacji dietetycznych oraz zaprosić dietetyka do szkolnej placówki w celu przeprowadzenia specjalnych prelekcji dla uczniów oraz ich rodziców – mówi Zofia Urbańczyk, dietetyk z firmy Naturhouse, będącej organizatorem Programu.

Brak odpowiedniej profilaktyki i leczenia otyłości doprowadzają w krótkim czasie do chorób układu krążenia, problemów z sercem, nadciśnienia i miażdżycy. Nadwaga to również obciążenie dla stawów oraz kości. Osoby otyłe zmagają się z wieloma kompleksami. Nieatrakcyjna sylwetka, rozstępy, tłusta cera, wypadające włosy czy nadmierna potliwość – to typowe problemy towarzyszące nieprawidłowej wadze. Nadmierne kilogramy przyczyniają się do dysfunkcji całego organizmu, zakłócając jego prawidłowy rozwój, dlatego tak ważna jest odpowiednia edukacja - http://fsa.edu.pl/o-nas/rekrutacja-2020-2021/ żywieniowa. Kampania skierowana jest do kobiet, mężczyzn i dzieci od 9. roku życia, mających problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, a także do osób, które chcą zmienić własne nawyki żywieniowe na lepsze i wprowadzić je w swojej rodzinie. Więcej informacji na stronie: .
Opracowanie: Kamila Paliwoda
20-06-16 13:15:10