X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kaskada wodna w łazience

bateria łazienkowa
Opracowanie: Madix
Źródło: Madix
Poszukiwania nowych form relaksu w trakcie codziennych zabiegów higienicznych sprawiają, że w naszych łazienkach pojawia się coraz więcej wygodnych rozwiązań.

Baterie inspirowane naturą
W łazience niemal wszystko kręci się wokół tematu wody. Skierowana na nasze ciało, stanowi podstawę higieny oraz źródło przyjemnych doznań. Dlatego tak wiele jest rodzajów baterii łazienkowych i słuchawek prysznicowych, których konstrukcja decyduje o kształcie, zasięgu oraz sile strumienia. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem są baterie kaskadowe, które posiadają szeroką wylewkę, inspirowaną naturalnym spływem wody (https://www.zdrowie-dom.pl/jonizatory-wody/85-jonizator-wody-iontech-it-750.html) z górskich potoków.

bateria łazienkowa
Opracowanie: Madix
Źródło: Madix
- Poprzeczny, szeroki strumień lecący z baterii kaskadowej tworzy niezwykle ciekawy efekt zbliżony do widoku wody spływającej ze schodka wodospadu.
– mówi Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora nowoczesnych baterii łazienkowych – Powstała w ten sposób przezroczysta tafla opada dostojnie na powierzchnię wanny lub umywalki, nie powodując przy tym niepożądanego szumu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych wylewek wykorzystujących perlator, strumień nie jest tu poddawany dużemu ciśnieniu, lecz swobodnie spływa po wyznaczonym torze. Dobrze dopasowana bateria chroni jednocześnie resztę przestrzeni łazienki przed zachlapaniem.

Przyjemny widok naturalnie płynącej wody można uatrakcyjnić, dobierając do całości wystroju odpowiedni design baterii. Coraz więcej jest bowiem oryginalnych projektów, wśród których popularne są zarówno kształty delikatne, jak i surowsze, kanciaste formy.

Subtelna stylistyka lekko zaokrąglonego urządzenia stanowi idealne wyposażenie łazienki urządzanej przez miłośników spokoju i klasycznych rozwiązań. Natomiast zwolennicy nowoczesności mogą zapewnić sobie dodatkowe pobudzenie zmysłów podczas kąpieli, stosując różnobarwne podświetlenie strumienia. Baterie łazienkowe zajmują w pomieszczeniu niewielką przestrzeń. Jednak znacząco wpływają na ostateczny jego wygląd. Instalując baterie kaskadowe możemy stworzyć oryginalny wystrój, w którym przyjemne doznania wizualne będą łączyć się z ożywczym działaniem wody.
Źródło: PointB
Opracowanie: Piotr Bugaj
21-01-12 10:23:03