X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kruchy schab według Piotra Kucharskiego i Mastercook

Piekarnik Mastercook
Opracowanie: Mastercook
Źródło: Mastercook
Co zrobić, aby w tym roku bożonarodzeniowy obiad okazał się wyjątkowo udany? Wystarczy tradycyjny schab przygotować w niskiej temperaturze, aby stał się niezwykle delikatny, soczysty i swoim smakiem zaskoczył wszystkich domowników.

Piekarnik marki Mastercook automatycznie dobierze parametry, gwarantując perfekcję pieczenia a przepis mistrza kuchni, Piotra Kucharskiego, zapewni świątecznemu menu odrobinę urozmaicenia.

Przygotowywanie potraw w niskiej temperaturze to zaawansowana technika gotowania, z której korzystają najlepsi szefowie kuchni. Polega na tym, iż w pierwszym etapie mięso zostaje szybko opieczone w wysokiej temperaturze, dzięki czemu domykają się jego pory i nie dochodzi do utraty wody. Następnie proces pieczenia jest kontynuowany w temperaturze poniżej 100 st. C. W efekcie, mięso zachowuje swoją naturalną soczystość i wilgotność.

Dzięki urządzeniom marki Mastercook ta profesjonalna funkcja stała się dostępna również w naszych domach, pozwalając w łatwy i wygodny sposób cieszyć się smakiem idealnie kruchego mięsa czy soczystej ryby. Piekarnik MF-880 ATCX automatycznie dopasuje parametry pieczenia do potrawy, dzięki czemu osiągniemy rezultaty najlepsze z możliwych i unikniemy przedświątecznej tremy. Podpowiedzi, jak przygotować pyszny musztardowy schab, znajdziemy w przepisie Piotra Kucharskiego:

Przepis na schab musztardowy Piotra Kucharskiego

Schab musztardowy Piotra Kucharskiego
Opracowanie: Piotr Kucharski
Źródło: Mastercook
Składniki:
- 1 kg schabu bez kości
- 2 surowe, cienkie kiełbaski
- 3 łyżki musztardy
- 1 łyżka oliwy z oliwek
- sól i pieprz

Sposób przygotowania:
Schab rozciąć wzdłuż do ¾ grubości. Środek natrzeć łyżką musztardy, posolić i popieprzyć. Ułożyć kiełbaski w środku, ścisnąć mięso i obwiązać sznurkiem wędliniarskim lub bezbarwną nitką. Pozostałą musztardę wymieszać z łyżką oliwy i natrzeć mięso z wierzchu.

Umieścić mięso w piekarniku na specjalnym ruszcie do pieczenia w niskich temperaturach. Wybrać funkcję pieczenia „Niskie temperatury”, a następnie program „pieczeń wieprzowa”. Piekarnik samodzielnie dobierze wszystkie parametry pieczenia oraz wskaże, na jakim poziomie umieścić mięso, aby osiągnąć najlepszy rezultat.
Opracowanie: Agnieszka Paśnik
19-02-08 07:18:02