X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zimowe porządki w szafie

Porządki w szafie
Opracowanie: LizMarie_AK
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w naszej szafie brakuje miejsca i panuje artystyczny nieład, a wyszukanie ulubionej bluzki graniczy z cudem, to znak, że nadszedł najwyższy czas na porządki. Gruntowny remanent szafy i komody przyda się każdemu, kto po raz kolejny stwierdza, że nie ma się w co ubrać.

Warto wyzbyć się oporu psychicznego, przed wyrzuceniem rzeczy do których jesteśmy przywiązani lub które "mogą jeszcze kiedyś nam się przydać". Dzięki takim porządkom, bez problemu będziemy mogli skorzystać z każdej rzeczy kiedykolwiek przyjdzie nam na to ochota.

Porządki w szafie powinniśmy przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku - na zimę i na wiosnę. Gdy wiosną będziemy chować do pokrowców kurtki i płaszcze, przypatrzmy się krytycznym okiem zawartości pulek, szuflad i wieszaków i postawny sobie pytanie czy wszystko przyda nam się w następnym sezonie. Być może sweter z wielką dziurą, nie jest wart cerowania, a buty z pękniętą podeszwą, naprawy u szewca. Może niektóre bluzki najzwyczajniej nie nadają się już do noszenia.

Porządki w szafie
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jeżeli, któregoś ubrania nie włożyliśmy na siebie ani razu, podczas ostatniego roku oznacza to, że prawdopodobnie już więcej tego nie zrobimy. Jest to zasada, która przeważnie się sprawdza, dlatego wszystkie nienoszone rzeczy warto spakować w worek i oddać osobom potrzebującym.

Warto także posegregować rzeczy według długości. Wtedy to pod wieszakami z krótszymi rzeczami, mamy możliwość zamontować dodatkowe półki i np. poukładać na nich piętrowo swetry lub ułożyć pudełka z bielizną. Ubrania można podzielić nie tylko według rodzajów, ale także kolorów. W ten sposób łatwiej nam będzie kompletować zestawy do założenia.

Na wewnętrznej stronie otwieranych drzwi można zawiesić haczyki, które mogą posłużyć do przechowywania pasków czy szali. Jeśli posiadamy szafę z przesuwnymi drzwiami, takie haczyki można umieścić na bocznej ściance. Stosując takie proste rozwiązania sprawiamy, że nawet niewielka szafa, może znacznie zwiększyć swoją pojemność, ale także funkcjonalność. Warto także zainwestować w wieszaki przeznaczone do różnego typu odzieży. Miękkie, obite wieszaki przeznaczone są dla ubrań z delikatnych materiałów. Na zwykłych można śmiało zawiesić koszule, marynarki czy garsonki. Swetry warto przechowywać na półkach, ponieważ wieszaki z czasem mogą zniekształcić ubranie.

Porządki w szafie
Opracowanie: Rubbermaid Products
Źródło: http://www.flickr.com
Piętrowe wieszaki doskonale nadają się do przechowywania spódnic i spodni. W ten sposób ubrania wieszamy na jednym haczyku, ale na kilku poziomach.

Rzeczy, które nosimy najczęściej, warto położyć na poziomie oczu. Resztę, rzadziej noszoną, można umiejscowić nieco wyżej. Na dnie naszej szafy warto ustawić pojemniki, pudełka i koszyczki, w których bez problemu przechowamy czapki, szale, rękawiczki oraz inne potrzebne rzeczy.

Jeżeli nie mamy miejsca na zamontowanie dużej szafki na buty, pary w których aktualnie nie chodzimy, można postawiać na dole szafy, bądź w odpowiednich pudełkach na górnej półce. W ten sposób zimą nie będą przeszkadzać nam letnie sandałki.

Dla zachowania miłego aromatu i zapobiegawczo przed latającymi szkodnikami w szafach wieszamy lawendowe woreczki lub szyszki z drzewa cedrowego.

Po przeprowadzeniu sezonowych porządków w szafie, warto zadbać by każda rzecz miała swoje miejsce. Ubrania starannie odkładane na swoje miejsce sprawią, że w naszej szafie zapanuje ład i porządek.
Opracowanie: A.D.
17-09-18 06:39:47