X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Oświetlenie w wielkomiejskim stylu

lampy
Opracowanie: Technolux
Źródło: Technolux
Nowoczesne metropolie to skarbnica intrygujących trendów, które inspirują współczesnych dekoratorów wnętrz. Wzorując się na tendencjach panujących w architekturze dużych i modnych miast projektanci lamp firmy Technolux, stworzyli kolekcję opraw oświetleniowych Edificio. Lampy z tej serii wyglądem przypominają designerskie drapacze chmur, a pomieszczenia, które rozświetlą nabiorą wielkomiejskiego i modnego charakteru.

Miejski szyk
Słowo Edificio w tłumaczeniu z języka hiszpańskiego oznacza budynek. Jego etymologia w przypadku nazwy serii lamp nie jest przypadkowa. Pomysł na kolekcję zaczerpnięto bowiem wzorując się na budownictwie nowoczesnych miast, takich jak Chicago, Nowy Jork czy Tokyo, których przestrzeń jest głównie zagospodarowana przez szklane wieżowce. Oprawy oświetleniowe z serii Edificio wyglądem nawiązują do nowoczesnych drapaczy chmur, a wrażenie to uzyskano poprzez zastosowanie geometrycznego kształtu oraz minimalistycznej stylistyki. Szklane, prostokątne klosze umieszczone zostały na stalowych rurkach, umocowanych na drewnianych podstawach. Tak skomponowana całość, łącząca w sobie intrygujący design oraz prostą formę sprawia, iż kolekcja Edificio firmy Technolux prezentuje się niezwykle oryginalnie. Na szczególną uwagę zasługują metalowe narożniki kloszy lamp oraz kontrastowe i bardzo modne połączenia kolorystyczne. Mleczny odcień, w zestawieniu z barwą stali i drewna w kolorze wenge dodatkowo świadczy o modnym charakterze opraw oświetleniowych Edificio.

Kolekcja dla każdego
Kolekcja lamp Edificio spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Ciekawy design zadowoli gusta estetów, szeroki wybór rodzajów lamp ucieszy z kolei zwolenników funkcjonalności. Na linię Edificio składa się bowiem aż 9 opraw oświetleniowych, w tym 4 plafony, 2 kinkiety, 2 lampki biurkowe oraz łazienka (zobaczysz) podłogowa. Taka różnorodność umożliwia wybranie najbardziej odpowiadającej naszym potrzebom lampy, bądź stworzenie we wnętrzu domu intrygującej i spójnej kompozycji. Plafony Edificio I, Edificio II, Edificio III, Edificio IV, posiadające od jednego do czterech kloszy, będą pięknie prezentować się na sufitach pomieszczeń urządzonych w nowoczesny sposób. Mlecznobiała barwa szkła oraz stalowe elementy dekoracyjne w zestawieniu z ciemnymi meblami oraz błyszczącymi dodatkami wprowadzą do wnętrza nutkę wielkomiejskiego stylu. Ciekawym dopełnieniem kolekcji będzie natomiast Edificio I podłogowa, o wymiarach 165 cm X 30 cm, która bez względu na to, czy znajdzie się w gustownie urządzonym salonie, czy eleganckim gabinecie zwróci uwagę niestandardowym rozmiarem i ciekawym designem. Co więcej, kolekcję wyróżnia możliwość dostosowania lamp do wielkości pomieszczeń. W skład linii wchodzą bowiem 2 kinkiety oraz 2 lampki biurkowe, które zakupić możemy w różnych wersjach rozmiarowych. Kinkiet Edificio I mały świetnie spełni swoją rolę jako oświetlenie wąskiego holu, bądź garderoby, kinkiet I duży natomiast dostosowany został do większych powierzchni. Z kolei lampka Edificio I biurkowa duża idealnie wpisze się w wystrój przestronnej sypialni, zdobiąc szafki nocne, podczas gdy Edificio I biurkowa mała postawiona w mniejszym pokoju, na sekretarzyku, czy biurku delikatnie oświetli wnętrze w trakcie nauki lub pracy.

Kolekcja lamp (więcej pod tym linkiem) Edificio firmy Technolux to aż 9 praktycznych opraw oświetleniowych o ciekawym designie. Z pewnością ułatwią zaaranżowanie mieszkania w funkcjonalny i nietuzinkowy sposób.
Źródło: FlyPR
Opracowanie: Beata Czarkowska
18-02-04 18:04:02