X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Terapie holistyczne dla każdego

Joga
Opracowanie: iStock
Źródło: iStock
Interesujesz się akupunkturą, szukasz zdrowej diety albo pomysłu na wyciszenie po ciężkim dniu? Polecamy terapie holistyczne!

Zgodnie z założeniami holizmu, zdrowie to proces, który można przedstawić na przykładzie kontinuum. Jeden koniec kontinuum to stan choroby, na przeciwległym biegunie natomiast znajduje się stan braku choroby, który łączy się z psychicznym spełnieniem i poczuciem szczęścia. Środek tego kontinuum określa się jako brak choroby, ale również brak życiowej satysfakcji.

Medycyna naturalna (holistyczna) opiera się nie tylko na leczeniu objawów, ale także określaniu przyczyn choroby i ich eliminowaniu. Jej zadaniem jest zapewnienie zdrowia fizycznego i komfortu psychicznego. - Zdrowie to coś więcej niż tylko fizyczna i umysłowa sprawność. W ujęciu holistycznym definicja zdrowia zakłada również poczucie szczęścia, możliwość samorealizacji, a także równowagę duchową – mówi Marcin Topolski z serwisu internetowego Holistyczna Polska , na którym dostępne są porady dotyczporady (zobacz newsletter jak zrobić)ozmaitych terapii holistycznych.

Eksperci na wyciągnięcie ręki
Serwis jest adresowany do osób, które interesują się medycyną holistyczną hobbystycznie, ale również do tych, którzy poszukujących konkretnego terapeuty. - Stale rozwijamy bazę terapeutów i rozmaitych szkół rozwoju. Osoby prowadzące różnego rodzaju terapie mogą u nas bezpłatnie zamieścić informację o prowadzonej działalności – mówi Marcin Topolski, redaktor portalu.

Aby ułatwić użytkownikom znalezienie konkretnej osoby lub usługi, ogłoszenia są posortowane w kategorie tematyczne. Na stronie możemy znaleźć m.in. oferty ośrodków jogi czy szkół sztuk walki. - Pamiętajmy, że wysiłek fizyczny połączony z koncentracją ma bardzo duży wpływ na ogólne samopoczucie. Dlatego wielu ludzi zamiast z pomocy terapeutów woli zapisać się na jogę czy fitness – zauważa Marcin Topolski.

Swoje miejsce w serwisie znalazły też takie techniki jak akupunktura, akupresura, fizjoterapia, coaching i wiele innych.

Wiedza od praktyków
Osoby, które ogłaszają swoje usługi na portalu mają unikatową wiedzę dotyczącą prowadzonych form terapii, jak np. techniki Radykalnego Wybaczania czy leczenia esencjami kwiatowymi. Dlatego portal pełni również funkcję platformy wymiany informacji. Swoje artykuły mogą publikować bezpłatnie eksperci medycyny holistycznej a czytelnicy mają możliwość komentowania, włączania się w dyskusję oraz zadawania pytań ekspertom.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią dostępną na serwisie Jesteśmy przekonani, że lektura wzbogaci Państwa wiedzę z zakresu terapii holistycznych, a także ułatwi kontakt ze specjalistą w wybranej dziedzinie.

***
O portalu:
Logo Holistyczna Polska
Opracowanie: Holistyczna Polska
Źródło: www.hopl.pl
to serwis stworzony dla terapeutów i miłośników nurtu holistycznego. Terapeuci i szkoły rozwoju mają możliwość bezpłatnego zamieszczania w nim informacji o prowadzonej działalności. W serwisie znajduje się baza artykułów eksperckich dotyczących poszczególnych technik i metod leczniczych. Osoby zainteresowane wybraną terapią holistyczną mogą dotrzeć do odpowiedniego terapeuty. Celem Holistycznej Polski jest promocja zdrowia i popularyzacja wszelkiego rodzaju terapii naturalnych.

Więcej informacji na:
Opracowanie: M.G.
20-10-08 12:19:08