X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Natalia Jaroszewska na Fashion Week Poland

Natalia Jaroszewska, 30 października w ramach Fashion Week Poland w Łodzi zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję na wiosnę i lato 2012.

Kolekcja na wiosnę i lato 2012, Natalia Jaroszewska
Opracowanie: Natalia Jaroszewska
Źródło: Natalia Jaroszewska

Projektantka pokazała miejskie, ale z etnicznymi wpływami kreacje, które już na przedpremierowym pokazie na Fashion Week’11 w Wiedniu zdobyły uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków. W kolekcji Jaroszewskiej pojawiają się lekkie jedwabne suknie, miękkie skóry i dzianiny, ale połączone z drapieżnymi wzorami czy ciężkimi detalami.

Kolekcja na wiosnę i lato 2012, Natalia Jaroszewska
Opracowanie: Natalia Jaroszewska
Źródło: Natalia Jaroszewska

Najnowsza kolekcja Natalii Jaroszewskiej na sezon wiosnę/lato 2012 utrzymana jest w stylu tribal. Desenie, które pojawiają się u projektantki nawiązują do wzorów etnicznych, plemiennych masek afrykańskich, jednak wszystkie projekty mają charakter miejski. W kolekcji występują też motywy zwierzęce i mocne detale z korala czy kamieni. Wśród projektów artystki znalazły się także gładkie faktury czy minimalistyczne formy. Obok zwiewnych jedwabnych sukni pojawia się także sporo frędzli, miękkich dzianin i naturalnych skór w odcieniach złota. Kolekcja Natalii Jaroszewskiej łączy w sobie pozorne sprzeczności: lekkość i ciężki detal, delikatność i drapieżność.

Kolekcja na wiosnę i lato 2012, Natalia Jaroszewska
Opracowanie: Natalia Jaroszewska
Źródło: Natalia Jaroszewska

„Moja najnowsza kolekcja na wiosnę i lato 2012 odzwierciedla zmienną naturę kobiety i odsłania multikulturowe inspiracje: trochę Afryki, Orientu, ale też lekkość ciepłych, morskich fal i miejski styl. W kolekcji pojawiają się także lekkie, zwiewne suknie w długości maxi, nawiązujące do stylu boho. Jest eterycznie i zmysłowo, ale także kobieco i drapieżnie” – mówi Natalia Jaroszewska.

Natalia Jaroszewska nigdy nie ukrywała swoich inspiracji. Myślą przewodnią kolekcji są liczne, egzotyczne podróże projektantki, stąd w projektach przeważa kolorystyka pustyni, pojawiają się wypalone brązy, biały koral, perły, a także mocne etniczne czernie. Kluczowym elementem kolekcji są tkaniny, które Natalia Jaroszewska sprowadza z całego świata. W propozycjach na nadchodzący sezon wiosna/lato 2012 dominują jedwabie i muśliny przywiezione przede wszystkim z Cypru.
Pokazowi w ramach łódzkiego Fashion Week towarzyszyła niezwykle dynamiczna i etniczna oprawa muzyczna. Na wybiegu wśród modelek pojawiła się znana polska aktorka Anna Czartoryska – ambasadorka marki Jaroszewska.
Źródło: 38PR
Opracowanie: Marta Ulman
19-12-20 07:10:16