X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Sposób na... Pokój do nauki lub pracy

pokój
Opracowanie: Dekoral
Źródło: Dekoral
Choć za oknami króluje już piękna, wiosenna aura, to za moment rozpocznie się okres matur oraz uniwersyteckich sesji. Podczas nauki pomóc może nam jednak... właściwy kolor! Marka Dekoral prezentuje sposób na stworzenie miejsca idealnego do nauki oraz pracy.

Zanim jednak wybierzemy właściwą barwę dla naszego pokoju, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jakiego rodzaju pracę mamy zamiar w nim wykonywać? Możemy ją podzielić na trzy typy: naukę, pracę analityczną lub kreację. Wbrew pozorom każdy z wymienionych celi wymaga odrębnych barw.

pokój
Opracowanie: Dekoral
Źródło: Dekoral
Zacznijmy od nauki. Aby dobrze przygotować się do zdania egzaminu, potrzebujemy z jednej strony spokoju i wyciszenia, a z drugiej także i ożywczej energii, pomagającej w przyswajaniu dużej ilości nowych informacji. Warto więc sięgnąć po biel przełamaną intensywniejszym akcentem bądź pastelowy żółty czy pomarańczowy (np. farby Dekoral Akrylit W „biały”, „żółty słoneczny” lub „pomarańczowy jasny”). Barwy te pomogą nam się skutecznie skoncentrować a zarazem pobudzą nas do nauki. Możemy stosować je zarówno w formie monochromatycznej lub w postaci gradacji odcieni.

W przypadku pracy analitycznej potrzebujemy przede wszystkim skupienia. Nie wskazane są barwy intensywne, rozpraszające uwagę. Najlepsze więc będą odcienie spokojne i czyste, takie jak stonowane beże, błękity lub szarości. Doskonałe kolory znajdziemy w linii farb Dekoral Fashion Colour & Style m.in.: „skrawek nieba”, „natura szarości”, „kwiat bawełny”. Ściany w pomieszczeniach do pracy analitycznej najlepiej pomalować jednym kolorem. Jeśli jednak zdecydujemy się na łącznie barw, trzymajmy się tonacji zrównoważonej, bez wyraźnej dominacji jednego koloru.

pokój
Opracowanie: Dekoral
Źródło: Dekoral
Natomiast praca kreatywna rządzi się zupełnie innymi zasadami. Tu możemy pozwolić sobie na nieco szaleństwa i stosowanie wyrazistych kolorów, pobudzających nas do twórczego działania. Szczególne warte polecenia są ożywcze połączenia żółtego z zielonym (w zestawach kolorystycznych Dekoral Top Trendy odnajdziemy np. „światła dyskoteki” i „leśną ciszę”). Taki barwny miks zarówno nas zrelaksuje, jak i wyzwoli naszą kreatywność. Wybranymi kolorami możemy pokrywać całe ściany lub (zobacz sklep mardrew) tworzyć z nich energetyzujące kontrasty.

Gotowe!
Źródło: Dekoral
Opracowanie: Grzegorz Witkowski
19-04-17 10:20:03