X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Biel i czerń w aranżacji wnętrz

Połączenie czerni z bielą to jedna z kolorystycznych baz designu skandynawskiego, zestawienie wyraziste i bardzo szykowne. Postawić na taki miks to żadne ryzyko – w razie znudzenia dwubarwną ascezą można łatwo wzbogacić ją o dowolny kolor.

Dekoracje i dodatki w kolorze białym i czarnym
Opracowanie: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl

Czerń i bielkolory możliwie najbardziej oddalone od siebie na palecie barw, a więc najsilniej kontrastujące, niosą ze sobą również pełen kontrastu przekaz: biel to kolor kojarzony z neutralnością, prostotą i porządkiem, czerń jest wyniosła, wyrafinowana i lubi dominować. Połączenie tych przeciwstawnych barw daje wrażenie nowoczesności i tradycji jednocześnie. Zestawienie black&white to minimalizm i prostota w najlepszym wydaniu, jednak prostota pełna ukrytego potencjału. Wystarczy jeden dodatkowy kolor, by załamać dwubarwny monopol i stworzyć zupełnie nową odsłonę wnętrza.

Wśród imponującej ilości czarno-białych propozycji, sklep internetowy Calvado ma w swej ofercie piękne, minimalistyczne meble duńskiej marki Skagerak. Część z nich idealnie nadaje się do budowania niepowtarzalnego efektu kolorystycznego kontrastu, w nowoczesnym, choć nie tylko, wnętrzu. Czarne taborety, półki, wieszaki, na tle śnieżnobiałej ściany robią wrażenie dominujących, a jednak nie przytłaczają. Wręcz przeciwnie - doskonale równoważą się z jasnym otoczeniem, tworząc swoistą barwną symbiozę. Również ornamenty ścienne – nowość w Calvado – a także ramki na zdjęcia, nietuzinkowe zegary i inne przedmioty dekoracyjne, hołdują forsowanemu przez skandynawską sztukę aranżowania wnętrz przekonaniu, że prostota i minimalizm kolorystyczny to gwarancja doskonale zaprojektowanej przestrzeni mieszkalnej.

Wszystkie zawarte w artykule przedmioty można znaleźć w sklepie internetowym . nowość: welldent.pl/
Źródło: Avando PR
Opracowanie: Ewa Cendrowska
18-07-12 03:51:03