X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Oficjalna premiera Celebrities Line na Street of Design

krzesła
Opracowanie: Sigmund
Źródło: Paged Meble
W dniach 21-22 maja na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się I edycja Street of Design. W niedzielę popołudniu w ramach finału Street of Design firma Paged Meble, która jest partnerem wydarzenia, zaprezentuje szerokiej publiczności m.in. swoją kolekcję Celebrities Line. Wyjątkowe meble zostały zaprojektowane przez Natalię Kukulską, Oliviera Janiaka i Michała Piróga.

Paged Meble – jeden z najstarszych producentów mebli giętych w Polsce – postanowił w ramach Street of Design zademonstrować przekrojowo swoją 130-letnią tradycję. Większość z prezentowanych modeli została stworzona przez Paged Design Team pod nadzorem projektantki i Szefa Rozwoju Produktu Jadwigi Husarskiej-Chmielarz. Meble charakteryzują się czystością formy i systemowym sposobem myślenia. Na szczególną uwagę zasługuje rodzina krzeseł Xchair.
„Obecnie firma Paged Meble ma w swojej ofercie zarówno meble charakteryzujące się współczesnym wzornictwem, jak i tradycyjne meble http://emmi.pl/ gięte. Wyjątkowo interesujące są krzesła Mariana Sigmunda, który dla Bielskiej Fabryki Mebli Giętych projektował w latach 50-tych. Te niezwykle ponadczasowe wzory nawet dziś zaskakują swoją nowoczesnością” –powiedziała Jadwiga Husarska-Chmielarz.
Paged Meble doskonale wpisuje się w ideę Street of Design. Linia projektowa polskiego producenta opiera się na światowych trendach, a firma od wielu lat chętnie zatrudnia młodych polskich projektantów. Paged Meble stawia na nieustanny rozwój, poszukuje nowych inspiracji, pomysłów i talentów. Dlatego też na swoim stoisku Paged Meble pokaże część mebli powstałych w ramach współpracy z Pracownią Projektowania Ergonomicznego oraz Metodyki Projektowania krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
krzesła
Opracowanie: X-chair
Źródło: Paged Meble

Kulminacją imprezy Street of Design będzie oficjalna prezentacja wyjątkowej kolekcji Celebrities Line. Na głównej scenie, przy Skwerze Hoovera, pojawią się osobistości polskiego świata kultury i rozrywki, które specjalnie dla firmy Paged Meble zaprojektowały meble. Natalia Kukulska zaprezentuje naturalne łóżko, które nazwała „Eko-sen”. Olivier Janiak przedstawi zgromadzonej publiczności trzy nowoczesne półki, tworzące „Zestaw intelektualny”. Natomiast Michał Piróg opowie, co zainspirowało go do stworzenia projektu „Nieobojętnego krzesła”.
Źródło: 38PR
Opracowanie: Katarzyna Górecka
20-05-15 07:14:38