X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Drzwi akustyczne

korytarz
Opracowanie: Stolbud Włoszczowa S.A.
Źródło: Stolbud Włoszczowa S.A.
Odpowiednio wyciszona stolarka (kliknij i sprawdź) drzwiowa pozwoli zachować swobodę oraz komfort podczas rozmów biznesowych, wizyt lekarskich czy ćwiczeń muzycznych. Firma Stolbud Włoszczowa oferuje wysokiej klasy drzwi akustyczne, które doskonale sprawdzą się zarówno w miejscach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych.

W ofercie firmy Stolbud Włoszczowa znajdują się kolekcje drzwi dźwiękoszczelnych Presa, Callisto, Orion oraz Triton – odpowiednie do zastosowania w pomieszczeniach, w których zależy nam na zachowaniu prywatności i spokoju. Efektowne modele z wypełnieniem akustycznym posiadają współczynnik izolacji akustycznej Rw od 36 do 43dB. Tak wysoka izolacyjność gwarantuje uzyskanie we wnętrzach ciszy, a dzięki temu odpowiedniego komfortu do pracy, rozmowy lub gry i śpiewu. Drzwi Presa, Callisto, Orion oraz Triton firmy Stolbud Włoszczowa wykończone są gładką płytą HDF, która może być pomalowana na dowolny kolor z palety RAL, oklejona folią Decor, Lamisoft i Mikroflex bądź dębowym fornirem naturalnym lub modyfikowanym. Dzięki temu drzwi są nie tylko wysokojakościowe, ale także efektowne. Funkcję izolacji akustycznej pełni w drzwiach warstwowe wypełnienie, składające się z kilku warstw materiałów o różnej gęstości.

drzwi
Opracowanie: Stolbud Włoszczowa S.A.
Źródło: Stolbud Włoszczowa S.A.
- Aby drzwi akustyczne określić takim mianem muszą one osiągać izolacyjność akustyczną powyżej 27dB. Określamy ją współczynnikiem Rw, który im jest wyższy, tym drzwi są bardziej dźwiękoszczelne. Skrzydła drzwiowe o Rw równym 27dB z powodzeniem wyciszają już szum w pomieszczeniu, które te drzwi zamykają. W przypadku miejsc, w których cisza ma istotne znaczenie najlepiej zastosować drzwi o wyższym współczynniku – mówi Paweł Arabas, Product Manager firmy Stolbud Włoszczowa.

Muzyka ukryta za drzwiami
Z uwagi na wysoki wskaźnik Rw drzwi akustyczne firmy Stolbud Włoszczowa zostały zamontowane w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Dźwiękoszczelna stolarka drzwiowa w takim miejscu to niemal konieczność. Odbywające się w Szkole różnorodne zajęcia ze śpiewu oraz gra na instrumentach wymagają odpowiednich warunków. Ważne jest, aby dźwięki z poszczególnych pomieszczeń nie zakłócały ćwiczeń w sąsiednich salach. Włoszczowski producent dostarczył szkole w Kielcach 250 skrzydeł drzwiowych Callisto. Modele w okleinie CPL w kolorze orzech efektownie wpisały się w aranżację wnętrz obiektu.
Opracowanie: Katarzyna Kowalska
18-05-11 07:07:04