X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jakie podłogi kupują Polacy?

Jakie podłogi kupują Polacy?
Opracowanie: Torlys
Źródło: Torlys
Miniony rok pokazał, że Polacy powoli przestają być tradycjonalistami w aranżacjach domów i mieszkań. Poszukując niebanalnych rozwiązań wybierają na podłogi wzory w kolorach: cynamonu, ciepłego-brązu, szarości i wanilii. Dystrybutor kanadyjskich podłóg Torlys prezentuje zestawienie najczęściej kupowanych podłóg w 2011 roku.

Torlys ma w swojej ofercie cztery rodzaje podłóg: drewniane deski wielowarstwowe, deski korkowe, deski skórzane i panele laminowane. Polacy pozostają wierni podłogom drewnianym, dlatego najczęściej wybieranym pokryciem posadzki było drewno. Głównym argumentem kupujących była chęć posiadania podłogi ponadczasowej i zbliżenia się do natury. Torlys Hardwood łączy w sobie klasykę podłogi drewnianej oraz duże walory użytkowe. Montaż i pielęgnacja drewnianych desek wielowarstwowych jest łatwiejsza niż w przypadku tradycyjnego parkietu i litej deski. Zachowują przy tym naturalność i ponadczasowy charakter drewna.

Odcienie brązu
Największym zainteresowaniem wśród kupujących w minionym roku cieszyła się podłoga wykonana z Klonu Cynamonowego – Torlys Hardwood Maple Cinnamon. Deska charakteryzuje się regularnymi, delikatnymi słojami oraz ciepłą cynamonowo-brązową barwą. Z jednej strony jest naturalna, z drugiej stanowi ciekawy akcent kolorystyczny wnętrza, nadając mu ciepła i przytulności.

Jakie podłogi kupują Polacy?
Opracowanie: Torlys
Źródło: Torlys
Równie chętnie kupowane są podłogi z Drzewa Tekowego – Torlys Hardwood Teak. Ten rodzaj desek występuje w gamie odcieni od miodowego po ciepło-brązowe. Ze względu na niejednolitą zawartość substancji oleistych w różnych częściach drzewa, deski są swoistą mozaiką koloru i wyrazistego usłojowania.

Szarości i biele
Polacy urządzają domy zgodnie z aktualnymi trendami. W minionym roku w aranżacjach promowanych przez architektów i designerów dominowały biele i szarości. Znalazło to odzwierciedlenie w wyborach klientów firmy Torlys. Szarobrązowa podłoga z Orzecha Amerykańskiego - Torlys Hardwood American Walnut, granitowa Torlys Hardwood Granit Walnut oraz waniliowa Torlys Hardwood French Vanilla Oak przypadła do gustów tym, którzy poszukiwali niebanalnych rozwiązań do swoich domów.

Jakie wzory i kolory znajdą zainteresowanie w tym roku? O tym przekonamy się już wkrótce. Wybór jest duży, w ofercie Torlys dostępnych jest ponad 70 wzorów podłóg z desek wielowarstwowych.
Opracowanie: Magda Zbieraj
20-06-04 07:15:05