X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Podłogi Chapel Parket w wiedeńskich loftach

Podłogi Chapel Parket w wiedeńskich loftach
Opracowanie: Thurn & Bauer Immobiliengruppe
Źródło: Thurn & Bauer Immobiliengruppe
Duża powierzchnia, otwarta przestrzeń i wysokie sufity - to najważniejsze cechy loftów; mieszkań urządzonych w obiektach poprzemysłowych. lofty wyróżniają się nie tylko rozmiarami, ale i jakością wykończenia.

Przykładem udanego przekształcenia industrialnych obiektów w luksusowe wnętrza jest projekt firmy Thurn & Bauer Immobiliengruppe, w którym wykorzystano podłogi Chapel Parket. Nad realizacją planów czuwali architekci Maciej Boltryk oraz Lynn Holler-Creutzberg.

- W przypadku loftów nie możemy mówić o odtworzeniu starych wnętrz, a jedynie o umiejętnym wpisaniu się w industrialny klimat budynku. Klienci zainteresowani obiektami postindustrialnymi cenią sobie indywidualizm. Ponadto chcą, aby ich lofty były miejscem niepowtarzalnym - nie tylko mieszkaniami, ale również przestrzenią do autoprezentacji. Lofty z założenia przewidziane są dla kreatywnego odbiorcy. W naszym zamyśle jest to scena, na której klient określa siebie - sypialnia może mieć równie dobrze 12, jak i 200 m kw. Nabywca loftu wystawia sztukę życia na deskach własnego teatru, a w naszym odczuciu jedynie deski firmy Chapel Parket Polska potrafią sprostać takim wymaganiom – mówi architekt Maciej Boltryk, kierownik projektu z firmy Thurn & Bauer Immobiliengruppe.

- Po przeprowadzeniu badań rynku parkietów w Europie dostrzegliśmy, że jedynie deski Chapel Parket nie imitowały podłogi mającej sto lat. Deski te wyglądają na sto lat – dodaje architekt M. Boltryk.

Podłogi Chapel Parket w wiedeńskich loftach
Opracowanie: Thurn & Bauer Immobiliengruppe
Źródło: Thurn & Bauer Immobiliengruppe
Lofty, o których mowa mieszą się w doskonałej lokalizacji, w ścisłym centrum Wiednia - w VII dystrykcie. W budynku mieszczącym się przy Bandgasse 28 powstało pięć loftów - dwa na parterze, dwa na pierwszym i jeden na drugim piętrze. Każdy z nich ma od 165 do 300 m kw. W przestrzeniach tych zamontowano łącznie ponad 900 m kw. desek wyprodukowanych przez firmę Chapel Parket Polska, producenta podłóg dębowych.

- W wiedeńskich loftach użyte zostały podłogi z kolekcji Middle Age Floors, w kolorze Bleached white. Z uwagi na tak dużą powierzchnię wykorzystano produkt inżynieryjny - deskę warstwową o grubości 20 mm. Powierzchnia loftów jest naprawdę imponująca, jednak realizacja tak dużego zamówienia nie była dla nas wyzwaniem, ani ogromnym wysiłkiem – mówi Paweł Bekas, ekspert firmy Chapel Parket Polska.

- Po raz kolejny udowodniliśmy, że klasyczne drewniane podłogi dobrze komponują się z nowoczesnymi aranżacjami. Podłogi Chapel Parket, podobnie jak lofty, są adresowane do wymagającego odbiorcy, który potrafi docenić niepowtarzalne rozwiązania – podsumowuje P. Bekas.
Opracowanie: Anna Koza
21-03-03 07:27:38