X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak prawidłowo stosować szampony i odżywki?

Szampon i odżywka do włosów REF
Opracowanie: REF
Źródło: REF
REF radzi jak właściwie je stosować, aby włosy były zdrowe i dłużej utrzymywały piękny wygląd.

Jak działają szampony?
Zadaniem szamponów jest oczyszczenie włosów z zanieczyszczeń i wyregulowanie wydzielanego sebum. Ponieważ tłusta skóra i włosy są siedliskiem bakterii, włosy należy myć, gdy tylko zauważamy pierwsze objawy przetłuszczenia, bez obawy o podrażnienia skóry. Odpowiednio dobrany szampon będzie współgrał z odpowiednią pracą gruczołów łojowych.
Aby wniknąć w głąb włosa i dogłębnie go oczyścić szampon otwiera jego łuski, dlatego podczas mycia wskazane jest, aby pozostawić pianę na włosach lub masować skórę głowy przez 2-3 minuty, tyle właśnie czasu potrzebują aktywne składniki, aby wniknąć w głąb włókna włosa.

Jak działają odżywki?
odżywki zmiękczają włosy, zapobiegają elektryzowaniu, pomagają w układaniu, a także wspomagają działanie odpowiednio dobranego szamponu. Są niezbędne, aby zachować włosy w świeżości i zdrowiu na dłużej. Niezwykle ważne jest, aby odżywki dobierane były szczególnie dokładnie do rodzaju włosów. Zawarte w nich w dużym stężeniu substancje czynne, witaminy i minerały skomponowane są odpowiednio na potrzeby konkretnych typów włosów. I tak włosom suchym i elektryzującym się polecamy odżywki głęboko nawilżające lub odżywki bez spłukiwania, włosy przetłuszczające się lepiej reagują na odżywki do spłukiwania, na szczególne traktowanie zasługują włosy farbowane, które potrzebują więcej substancji regeneracyjnych i stabilizujących kolor.

Dlaczego warto stosować szampon i odżywkę osobno?
Marka REF poleca używanie szamponów i odżywek jako odrębnych środków pielęgnacyjnych. Szampon oczyszcza włosy, ale jednocześnie otwiera ich łuski. Odżywka stosowana po umyciu włosów odżywia je, a przede wszystkim zamyka otwarte przez szampon łuski. Dzięki odżywkom włosy są gładkie, łuski zamknięte a przez to mniejszą powierzchnią absorbują zanieczyszczenia i dłużej zachowują świeżość i zdrowy wygląd.

Wypróbuj, jaki rodzaj pielęgnacji będzie odpowiedni dla ciebie. REF w swojej ofercie posiada serię nawilżającą, zwiększającą objętość oraz do włosów farbowanych. Zostało już udowodnione, że stosowanie kosmetyków z tej samej serii zwiększa ich skuteczność. Teraz, gdy już wiesz jak odpowiednio pielęgnować swoje włosy, wybierz rodzaj kosmetyków, jaki jest dla ciebie odpowiedni i ciesz się pięknymi i zdrowymi włosami.

Więcej na

Seria Volume marki REF
Szampon nadający objętość/335/VOLUME SHAMPOO – 59,90 zł
Odżywka nadająca objętość/335/VOLUME CONDITIONER - 69,90 zł
Źródło: REF Polska
Opracowanie: Anna Sewel
19-05-15 07:02:03