X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zielone światło dla kąpieli

Bateria łazienkowa, ekologiczna Oras Eterna
Opracowanie: ORAS
Źródło: ORAS
Firma Oras wprowadza na rynek rewolucyjną baterię Oras Eterna, która będzie się z nami komunikować. Wbudowany w niej przycisk EcoLed zasygnalizuje nam, czy oszczędzamy wodę i jesteśmy ekologiczni. Jeśli nie, bateria przejmuje dowodzenie. Zielone światło na kranie oznacza, że jesteśmy eko, czerwone światło – czas kończyć kąpiel.

Istnieje wiele domowych sposobów oszczędzania wody, np. zakręcanie podczas nakładania mydła czy mycia zębów. Leniwi powiedzieliby: po co się męczyć, nowoczesna bateria zrobi to za nas. To słuszna uwaga. Firma Oras wprowadza technologicznie zaawansowaną linię Eterna, która dba o mniejsze zużycie wody za nas. W skład linii wchodzi zarówno termostatyczna bateria natryskowa, jak i wannowo-natryskowa.

EcoLed – idealnie ekologiczny prysznic
Prawdziwie rewolucyjnym sposobem na oszczędzanie jest zastosowanie przez Oras przycisku EcoLed. To właśnie on będzie się z nami komunikował poprzez światło, sygnalizując czy jesteśmy eko, czy wręcz przeciwnie, i powinniśmy kończyć kąpiel.
Baterię Oras Eterna uruchamiamy poprzez naciśnięcie przycisku EcoLed. Całość przypomina trochę działanie sygnalizacji świetlej: zielona dioda – możesz się kąpać, czerwona – stop. Jak wygląda to w praktyce? Uruchamiamy kran, bateria zamiga do nas zielonym światłem. Jeśli prysznic zostanie zakończony w ciągu 2 minut, zielony sygnał miga ponownie - w nagrodę za ekologiczny prysznic.

Bateria łazienkowa, ekologiczna Oras Eterna
Opracowanie: ORAS
Źródło: ORAS

Jeśli jednak po dwóch minutach woda nadal płynie, bateria zaczyna migać do nas czerwonym światłem. Po 3 minutach, czerwona lampka miga już z większą zęstotliwością, dając nam sygnał, że nie jesteśmy ekologiczni i zużyliśmy już za dużo wody (https://www.zdrowie-dom.pl/). Po 4 minutach bateria przejmuje dowodzenie i sama, automatycznie odcina dopływ wody. Mechanizm ten znamy dobrze, gdyż tak właśnie funkcjonują natryski w centrach sportu i rekreacji. Oczywiście, baterie łazienkowe Oras są przede wszystkim funkcjonalne i przyjazne, więc cały mechanizm eko, i sygnalizację świetlną można w dowolnym momencie wyłączyć. Nowa bateria Oras Eterna jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych kranów, które dostępne są na polskim rynku.

Oras Eterna przygotuje kąpiel
Bateria łazienkowa, ekologiczna Oras Eterna
Opracowanie: ORAS
Źródło: ORAS
Bateria wannowo-natryskowa z linii Oras Eterna, poza funkcją kontroli ekologicznego zużycia wody, ma dodatkowe rozwiązanie dla miłośników gadżetów, ale też osób zabieganych, które robią wiele rzeczy w tym samym czasie. Funkcja polega na automatycznym napełnieniu wanny, dzięki czemu mamy gwarancję, że woda się nie przeleje.
W czasie, gdy wanna wypełnia się wodą możemy zrelaksować się filiżanką kawy, przygotować kolację lub zająć się dzieckiem, i bez stresu czekać na moment, w którym nastąpi automatyczne odcięcie dopływu wody.

Same zalety
Obecnie około 1/3 energii zużywanej w gospodarstwach domowych przypada na ogrzewanie wody. Wielofunkcyjna Oras Eterna umożliwia wybór ekologicznego rozwiązania, pozwalając jednocześnie na obniżenie wysokości rachunków. Jeżeli naprawdę zależy nam na oszczędnościach, możemy połączyć baterię Eterna ze zwycięzcą rankingów – zestawem prysznicowym Oras Natura, który zużywa nawet o 50% mniej wody. To nie koniec zalet. Bateria ma blokadę temperatury na poziomie 38°C, dzięki temu woda nie poparzy użytkowników, co ważne zwłaszcza dla dzieci. A kolorowe, edukacyjne sygnały świetlne sprawiają, że dla maluchów jest prosta w użyciu. Migające EcoLedy pomagają uczyć najmłodszych oszczędnego używania wody i budują w nich świadomość ekologiczną. Jak działa nowa bateria można zobaczyć na filmach video na stronie: prysznic (odnośnik)
Opracowanie: Noemi Zielińska
19-02-13 14:17:04