X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Ceramika sanitarna w stylu retro

Disegno Ceramica armatura
Neo – nowa seria ceramiki sanitarnej marki Disegno Ceramica, to piękna zapowiedź tegorocznych premier w ofercie firmy Coram Poland.

Styl retro przywołany przez włoskich projektantów, otrzymał w tym produkcie pełną elegancji i lekkości formę.

Retro – to styl stosunkowo rzadko proponowany przez producentów ceramiki sanitarnej. Może dlatego, że trudno wymyślić w stylistyce klasycznej coś doskonalszego niż powstało do tej pory? Zwykle jednak producenci starają się mieć przynajmniej jedną serię utrzymaną w tej estetyce, bowiem zapotrzebowanie na retro sukcesywnie powraca.

Disegno Ceramica armatura
Ci, którzy cenią sobie ten rodzaj wzornictwa, powinni zwrócić uwagę na nową propozycję włoskiej firmy Disegno Ceramica o nazwie Neo. Dołączyła ona do obecnej już w ofercie serii Paolina, lecz bynajmniej nie jest jej następcą. Stylistyka obu kolekcji, choć określana mianem klasycznej, jest zupełnie inna. Paolina to retro w klasycznym wydaniu, Neo to melanż klasyki z nowoczesnością.
Tworząc ceramikę Neo projektanci Disegno w dość nowatorski sposób zinterpretowali klasyczne wzorce i kanony. Receptę na klasykę znaleźli w przełożeniu starego stylu na język współczesności: w zgeometryzowaniu form, w zdecydowanym uproszczeniu linii, wreszcie zaś w rezygnacji z nadmiaru na rzecz prostoty.

Punkt styczny obu stylów można znaleźć w charakterystycznym odcięciu brzegów ceramicznych elementów, nadającym ceramicznej formie stateczności i powagi. Odcięcie pojawia się w dwóch miejscach – pod rantem oraz tuż przy podłożu, i niczym klamra spina formę brył. Projektanci starali się również zachować charakterystyczną dla ceramiki zabudowę w formie tylnej ścianki, co widoczne jest zwłaszcza w formie bidetu.

W serii Neo oferowane są:
Disegno Ceramica armatura
umywalka o wymiarach: 71,5 cm (szerokość całkowita) x 54,5 cm (głębokość), w wersji do montażu armatury 1- lub 3-otworowej, oferowana z postumentem o wysokości 73 cm i łącznej szerokości 26,5 cm, bidet oraz miska w.c w wersji stojącej o wymiarach 49,5x37 cm. Bidet oferowany jest w wersji do montażu armatury 1- lub 3-otworowej, natomiast miska w.c. dostępna jest w wersji z odpływem poziomym lub pionowym. Do miski w.c. proponowana jest klasyczna deska sedesowa oraz deska (zobacz http://www.parkietypryczynicz.com.pl/oferta-pl/) z systemem wolnego opadania.
W regularnej sprzedaży ceramika Neo znajdzie się pod końca kwietnia br. Umywalka z postumentem ma kosztować ok. 540 euro, bidet i miska w.c – po ok. 400 euro każdy element.
19-08-09 07:04:02