X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czajniki tradycyjne

Czajnik to powszechnie używane narzędzie w kuchni. Bez niego niemożliwe by było zagotowanie wody na kawę. Pierwszy czajnik miał budowę bardzo prostą. Miał rondel z przykrywką oraz wygiętą rurkę dzięki której, można było przenieść gorącą wodę dokładnie do innego naczynia, bez rozlewania naokoło.


Czajniki tradycyjne
Czajnik
Później wymyślono czajniki, które wydawały z siebie charakterystyczny gwizd, który zwiastował i zwiastuje do teraz zakończenie procesu gotowania wody. Woda w tym czasie osiąga swoją maksymalną temperaturę 100oC.

Czy taka problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę szkło lacobel warszawa, która odnosi się do omawianej sprawy, zatem na pewno także Cię zainteresuje!

Specyficzny gwizd wynika z wysokiego ciśnienia pary wodnej wewnątrz czajnika. Gdyby nie ten świetny wynalazek, jakim jest gwizdek, woda mogłaby wyparować, a czajnik spalić.

Czy czytany artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Jeśli tak, to wejdź też na pomocne artykuły (https://yankeehome.pl/129-uzupelniacze), które mają absorbujące informacje - one pochłoną Cię całkowicie.

Od powstania pierwszego czajnika stworzono już ich wiele o rożnych rodzajach i kształtach. Czajniki rozróżnić można również ze względu na mechanizm funkcjonowania. Dzięki temu przy zakupie czajnika mamy wiele możliwości.

Czajniki stalowe
Wybrać możemy spośród czajników ze stali nierdzewnej, które obfitują różnorodnymi kolorami. [sklep internetowy z wyposażeniem kuchni proponuje swoim klientom ponad 50 pozycji czajników ze nierdzewnej o różnych kształtach, rączkach oraz gwizdkach. Nierdzewne czajniki charakteryzują się połyskiem. Umożliwiają na gotowanie wody na kuchenkach elektrycznych jak i indukcyjnych. Czajniki oferowane w sklepie występują już od pojemności 1,5 litra do 3 litrów.

Czajniki emaliowane
Bardzo popularne są czajniki emaliowane, które ze względu na swój trwały materiał oraz, bardzo często, interesujące wzornictwo pożądane są przez nasze mamy, a w szczególności przez nasze babcie. Bardzo gustowne malowidła z motywem owoców czy kwiatów ocieplą każdy wystrój kuchni. W propozycji sklepu można znaleźć pojemności od 1,3 do 3,2 litra emaliowanych czajników.

Czajniki ceramiczne
Sklep internetowy z wyposażeniem agd proponuje również bogatą gamę elektrycznych czajników ceramicznych. Czajniki ceramiczne wyróżniają się delikatnymi zdobieniami. Każdy taki czajnik posiada wbudowaną grzałkę oraz podstawkę w kształcie koła dzięki której, komfortowo i bez żadnego problemu można odłożyć czajnik na swoje miejsce. Czajniki tego typu ocieplają wystrój kuchni i nadadzą jej łagodności. Te konkretne czajniki można kupić w pojemnościach od 0,6 do 1,2 litra.

Wybór czajnika zależy od upodobań kupującego oraz aranżacji wnętrza kuchni. Bogata oferta naszego sklepu pozwoli Państwu dokonać najlepszego dla siebie wyboru - serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na
Źródło:
Opracowanie: A.Z.
19-03-20 07:19:02