X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czajniki tradycyjne

Czajnik to powszechnie używane narzędzie w kuchni. Bez niego niemożliwe by było zagotowanie wody na kawę. Pierwszy czajnik miał budowę bardzo prostą. Miał rondel z przykrywką oraz wygiętą rurkę dzięki której, można było przenieść gorącą wodę dokładnie do innego naczynia, bez rozlewania naokoło.


Czajniki tradycyjne
Czajnik
Później wymyślono czajniki, które wydawały z siebie charakterystyczny gwizd, który zwiastował i zwiastuje do teraz zakończenie procesu gotowania wody. Woda w tym czasie osiąga swoją maksymalną temperaturę 100oC. Specyficzny gwizd wynika z wysokiego ciśnienia pary wodnej wewnątrz czajnika. Gdyby nie ten świetny wynalazek, jakim jest gwizdek, woda mogłaby wyparować, a czajnik spalić. Od powstania pierwszego czajnika stworzono już ich wiele o rożnych rodzajach i kształtach. Czajniki rozróżnić można również ze względu na mechanizm funkcjonowania. Dzięki temu przy zakupie czajnika mamy wiele możliwości.

Czajniki stalowe
Wybrać możemy spośród czajników ze stali nierdzewnej, które obfitują różnorodnymi kolorami. [sklep internetowy z wyposażeniem kuchni proponuje swoim klientom ponad 50 pozycji czajników ze nierdzewnej o różnych kształtach, rączkach oraz gwizdkach. Nierdzewne czajniki charakteryzują się połyskiem. Umożliwiają na gotowanie wody na kuchenkach elektrycznych jak i indukcyjnych. Czajniki oferowane w sklepie występują już od pojemności 1,5 litra do 3 litrów.

Czajniki emaliowane
Bardzo popularne są czajniki emaliowane, które ze względu na swój trwały materiał oraz, bardzo często, interesujące wzornictwo pożądane są przez nasze mamy, a w szczególności przez nasze babcie. Bardzo gustowne malowidła z motywem owoców czy kwiatów ocieplą każdy wystrój kuchni. W propozycji sklepu można znaleźć pojemności od 1,3 do 3,2 litra emaliowanych czajników.

Czajniki ceramiczne
Sklep internetowy z wyposażeniem agd proponuje również bogatą gamę elektrycznych czajników ceramicznych. Czajniki ceramiczne wyróżniają się delikatnymi zdobieniami. Każdy taki czajnik posiada wbudowaną grzałkę oraz podstawkę w kształcie koła dzięki której, komfortowo i bez żadnego problemu można odłożyć czajnik na swoje miejsce. Czajniki tego typu ocieplają wystrój kuchni i nadadzą jej łagodności. Te konkretne czajniki można kupić w pojemnościach od 0,6 do 1,2 litra.

Wybór czajnika zależy od upodobań kupującego oraz aranżacji wnętrza kuchni. Bogata oferta naszego sklepu pozwoli Państwu dokonać najlepszego dla siebie wyboru - serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na
Źródło:
Opracowanie: A.Z.
20-09-11 07:18:02