X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Firma windykacyjna

Windykacja to w skrócie próba odebrania swoich należności zgodnie z przepisami prawa na drodze sądowej lub pozasądowej. W nadziei ściągnięcia należności zwykle przekazuje się odebranie długów firmom specjalizującym się w tej działalności. Firma windykacyjna posiada zasób wiedzy i praktykę niezbędne do sprawnego przeprowadzenia udanej windykacji.
Opracowanie: HEMMERSBACH
Do przeprowadzenia windykacji można wykorzystać kilka metod (polecamy firmę: . Najchętniej wykorzystywanym jest oczywiście windykacja polubowna polegająca na pomocy w ustaleniu spłaty i obserwowaniu postępów dłużnika. W ramach tego sposobu stosuje się takie działania jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Bardziej radykalną formą windykacji jest windykacja (więcej i więcej) sądowa, komornicza lub karna.

Czy sądzisz, że zamieszczone tutaj informacje są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj treść (https://trzysosny.eu/imprezy-i-szkolenia), a odnajdziesz tam podobnie istotne fakty, które przyciągną Twoją uwagę.

Wyrok sądowy jest poważną zachętą dla dłużnika do bezzwłocznej spłaty długu. Windykacja komornicza uwzględnia współdziałanie z komornikiem w celu odzyskania zaległości. Windykacja karna zaś oznacza rozpoczęcie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Polecamy też

Firma windykacyjna

Pieniądze, Euro
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Windykacja to nic innego jak próba odzyskania swojej własności w sposób określony w przepisach prawa na drodze sądowej lub pozasądowej. W celach zaspokojenia swoich roszczeń bardzo często zleca się odzyskanie długów firmom specjalizującym się w tej działalności. Firma windykacyjna posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do efektywnego przeprowadzenia windykacji.


Wiele firm nie chcących tracić czasu w związku z problemem z regulacją długów swoich dłużników wybiera możliwość sprzedaży wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest praktyczną alternatywą, którą zazwyczaj zajmują się same firmy windykacyjne. Dodanie informacji o dłużniku w bazie wierzytelności stanowi co więcej dodatkowy impuls do spłaty długów.
19-12-17 07:08:12