X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Gotycki akcent we wnętrzu

Architekci wnętrz, w celu stworzenia intrygujących projektów, uwielbiają czerpać inspirację z dorobku minionych epok. Wynikiem ich twórczych poszukiwań są często śmiałe, oryginalne i ponadczasowe aranżacje. Kolekcja Twist, nawiązująca do tajemniczej epoki średniowiecza, to efekt jednej z podróży w czasie, jaką odbyli projektanci firmy Technolux.

Dzisiejsi dekoratorzy wnętrz nie boją się ciekawych, często wręcz bulwersujących połączeń stylistycznych. Eklektyzm daje bowiem efekty spektakularne, jak w przypadku New Gothic Glamorous, czyli swobodnego i ekskluzywnego zestawienia gotyku i hollywoodzkiego glamorous. Podstawowe jego cechy to: tajemnicza mroczność i porażające bogactwo, czyli coś z zamczyska i coś z garderoby filmowej diwy. Nowy trend w architekturze oszałamia i fascynuje. Nie dziwi zatem fakt, iż stał się inspiracją do stworzenia przez firmę Technolux wyjątkowej kolekcji Twist.
lampa
Opracowanie: Technolux
Źródło: Technolux

Wnętrze naznaczone duchem czasu
Pomieszczenia, które rozświetlą zwisy, kinkiet bądź światło (nasze linki) stojąca z serii Twist zyskają nie tylko na urodzie, ale również na atmosferze w nich panującej. Oprawy oświetleniowe wykonane z lakierowanej stali barwy starego złota przypominają bowiem swoim wyglądem pokaźnych rozmiarów świeczniki kandelabry. Efekt ten uzyskano dzięki łukowato wygiętym ramionom oraz żarówkom w kształcie świec. Bardzo charakterystyczna dla stylu New Gothic Glamorous bogata ornamentyka również odnalazła wydźwięk w szacie zewnętrznej linii Twist. Lampy przystrojono chwostami, czyli efektownymi frędzlami, stosowanymi w aranżacji wnętrz do ozdabiania poduszek oraz upinania zasłon i firan. Są one bardzo nietypowe, gdyż wykonane zostały ze stali lakierowanej. Co więcej ramiona lamp połączono delikatnymi, stalowymi łańcuszkami, a pomysł na taką dekorację zaczerpnięto ze strojów dam bądź mnichów epoki średniowiecza.

Nowe trendy, nowe możliwości
lampa
Opracowanie: Technolux
Źródło: Technolux
Wnętrze w stylu New Gothic Glamorous wymaga odpowiedniego doboru elementów dekoracyjnych. Dobrze skomponowana całość składa się z masywnych mebli w ciemnej kolorystyce, takich jak łóżka z baldachimem lub zagłówkiem, stylizowanym na gotycki maswerk, tapicerowane aksamitem krzesła, koniecznie z długim i wąskim oparciem oraz komody, o historycznych kształtach. Obowiązkowa jest czerń oraz głębokie, biskupie fiolety.

Bardzo istotny jest również wybór opraw oświetleniowych. Z myślą o takim wystroju powstała zatem nowa kolekcja Twist firmy Technolux, w skład której wchodzą 3 zwisy, kinkiet oraz lampa podłogowa. Ze względu na swoją gotycką, dość ciężką stylistykę wpisują się one najlepiej we wnętrza przede wszystkim wysokie i przestronne. Pokaźnych rozmiarów, dziesięcioramienny zwis Twist X o wymiarach 120 cm x 83 cm prezentować się będzie niezwykle atrakcyjnie w dużych salonach i bibliotekach. Twist V zwis, bądź Twist III zwis, o 5 bądź 3 ramionach wkomponują się natomiast w wystrój pokojów nieco mniejszych. Kinkiet Twist II możemy z kolei zamontować po obu stronach łóżka niczym pochodnie w gotyckich komnatach, dzięki czemu wzmocnimy efekt aranżacyjny w sypialni. Lampa podłogowa Twist III o rozmiarze 172 cm x 47 cm może stanowić ciekawe dopełnienie kompozycji, bądź jako osobny element dekoracyjny wnieść odrobinę dawnego luksusu do pomieszczenia w każdym stylu.

Odpowiednio dobrane lampy wieńczą dzieło, jakim jest wnętrze urządzone w wymarzony przez nas sposób. Oprawy oświetleniowe z serii Twist firmy Technolux spełniają oczekiwania zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.
Źródło: FlyPR
Opracowanie: Beata Czarkowska
18-06-12 07:08:04