X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Posadzka z kamienia naturalnego w salonie

Podłoga z kamienia naturalnego w salonie to wyraz elegancji i dobrego smaku. Materiał ten jest niezwykle piękny lecz zimny w odbiorze. Aranżacja minimalistycznych wnętrz z kamiennym wykończeniem wymaga wyczucia i umiejętności zestawienia elementów wykończeniowych z aranżacyjnymi i dekoracyjnymi.

Willa w zachodniej Holandii, widok z salonu na jezioro
Opracowanie: Jacq. de Brouwer
Źródło: Röben

Jasna podłoga ułożona z gładkich płyt kamiennych doskonale komponuje się z jasnymi ścianami. Wzory utworzone przez smugi stanowią same w sobie dekorację i urozmaicają wnętrze. Kolorystyka ścian powinna być dobrana indywidualnie do rodzaju kamienia. Z kamieniem czarnym lub (patrz www.programylojalnosciowe.pl) bardzo jasnym można zestawić prawie każdy kolor z palety. Dekory wielokolorowe i wzorzyste dobrze komponują się z paletą jasnych odcieni, np: biały, beżowy, kość słoniowa, szary, kawa z mlekiem, czy perłowy.
Rozmiar i kolorystykę mebli dobieramy zgodnie z wybranym stylem aranżacji. Jeśli w pomieszczeniu jest kominek, można wykończyć tym samym kamieniem co posadzkę.

Na podłodze z kamienia naturalnego dobrze wygląda gruby dywan wełniany lub shaggy. Jego obecność urozmaica i ociepla odbiór wnętrza. Duży dywan lub kilka mniejszych najlepiej ułożyć w miejscu zestawu wypoczynkowego i towarzyszących siedzisk.

Oprawa okien przy użyciu tkanin dekoracyjnych takich jak: zasłony, rolety lub rolety rzymskie będą doskonałym dopełnieniem aranżacji salonu.
Posadzkę z kamienia naturalnego łatwo utrzymać w czystości. Stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych zapewni świeży i elegancki wygląd przez wiele lat.
Salon z wyjściem na taras
Opracowanie: Tomas Riehle
Źródło: Schϋco
Wizualizacja wnętrza aranżacja Aster MTM STYL
Opracowanie: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Salon w stylu minimalistycznym, grzejnik Zehnder Metropolitan
Opracowanie: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Źródło: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Opracowanie: A.B.
18-11-17 07:14:06