X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak stworzyć klimat i zadbać o funkcjonalność oświetlenia?

Idealne oświetlenie to w uproszczeniu takie, które łączy praktyczność z oczekiwanym efektem dekoracyjnym. Na pewno każdy chce mieć klimatyczne wnętrze, a przy tym móc bez problemu czytać gazetę. Co gorsze wszystkie pomieszczenia wymagają innych rozwiązań. Jak się nie zgubić pośród licznych propozycji i trafnie dobrać właściwe rozwiązania dla naszego domu?

Główne pomieszczenie – salon, zazwyczaj stanowi poważny problem. Chcemy, aby był on za jednym zamachem wygodnym miejscem dla domowników jak i dostatecznie reprezentacyjnym, by bez wstydu przyjąć w nim gości. Interesującym pomysłem będą nieco zapomniane żyrandole z kilkoma żarówkami. Powinny one przy tym mieć możliwość włączania żarówek pojedynczo lub grupami oraz mieć funkcję stopniowania siły światła. Tym sposobem możemy dostosować intensywność światła do okazji.

Najbardziej intymnym pokojem jest sypialnia.
ładna sypialnia
Opracowanie: Centrilobular
Źródło: http://www.flickr.com
Lampki nocne obok łóżka to dobry pomysł na dopełnienie sufitowego oświetlenia lub alternatywę dla niego. Funkcjonalność oświetlenia w sypialni powiększa zamontowanie niezależnych włączników po obu stronach łóżka oraz możliwości wyłączenia górnego światła przy łóżku. Wygodnym rozwiązaniem jest też wybór lamp dających skupione światło, które nie będzie przeszkadzało drugiej osobie spać.

Coraz bardziej popularne pomieszczenie, to gabinet dla osób pracujących na pełen etat lub częściowo w domu. Lampy biurowe muszą dawać światło intensywne i odpowiednio oświetlające miejsce pracy. Istotne jest by oświetlenie w biurze nie przeszkadzało a ułatwiało pracę, dlatego dobrze jest wcześniej wypróbować różne modele lamp i żarówek w sklepach z oświetleniem.

Poza typowymi dla domu pomieszczeniami często musimy też zastanowić się jak zadbać o nasz przydomowy ogródek. Aby dobrze wybrać lampy ogrodowe musimy zadbać w pierwszej kolejności czy są one odpowiednio izolowane od wilgoci oraz czy wytrzymują wysokie i niskie temperatury oraz ich szybkie zmiany.

Zobacz więcej informacji, a zobaczysz inne materiały, które z pewnością także Cię zaciekawią. Nie zwlekaj więc i użyj źródła (http://www.spec24h.pl/).Pamiętając wymienione sugestie pozostaje tylko wybrać odpowiadający nam styl i cieszyć się efektem.
23-09-03 13:01:05