X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

"Uwaga, kobiecość. Uwaga, kobieta." - wystawa fotografii Lidii Popiel

Lidia Popiel
Opracowanie: Jacek Poremba
Źródło: Jacek Poremba
1 grudnia br. zostanie otwarta niepowtarzalna wystawa ”Uwaga, kobiecość. Uwaga, kobieta” autorstwa Lidii Popiel. Na wernisaż składa się zbiór fotografii znanych aktorek, piosenkarek, artystek - pięknych kobiet i wybitnych osobowości, które Lidia Popiel fotografowała na przestrzeni 25 lat. Wydarzenie to zainauguruje uroczyste otwarcie YONELLE Zwolińska Beauty Institute.

Witryny YONELLE ozdobią portrety: Edyty Geppert, Marii Gładkowskiej, Iwony Guzowskiej, Krystyny Jandy, Beaty Kawki, Karoliny Korwin-Piotrowskiej, Małgorzaty Kożuchowskiej, Natalii Kukulskiej, Agaty Kuleszy, Anny Muchy, Małgorzaty Niemen, Bogny Sworowskiej, Moniki Świtaj, Magdy Umer, Ewy Wajnert i Aleksandry Woźniak. Zdjęcia będą widoczne dla każdego, kto między 1 a 31 grudnia wybierze się na spacer po Żoliborzu ulicą Generała Zajączka.

Nic tak nie ułatwia kontemplowania kobiecego piękna jak fotografia. Szczególny moment, chwila w półuśmiechu, błysk w oku, ułamek sekundy w spojrzeniu - utrwalone na zdjęciu dają możliwość dostrzeżenia wyjątkowej urody chwil, które niepostrzeżenie uciekają. Bez fotografii zostaje jedynie wrażenie – komentuje Lidia Popiel.

Lidia Popiel to polska fotografka i modelka. Zawodowo fotografią zajmuje się od 1985 roku. Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Współpracowała z wieloma periodykami, wykonując zdjęcia okładkowe, mody, ilustracje do wywiadów i reklamy. Jej prace publikowano m.in. na łamach Zwierciadła, Pani, Sukcesu, Machiny, Sceny i Gentlemana. Jest redaktorką naczelną internetowego magazynu Ponadto działa w fundacji Polska jest kobietą.
Źródło: Kostrzewa PR
Opracowanie: Joanna Bieguńska
18-11-25 07:14:02