X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

NewConnect - podstawowe informacje

I. Czym jest NewConnect?
NewConnect to rynek w ramach którego realizowany jest obrót akcjami w alternatywnym systemie organizowanym przez GPW w Warszawie (która określa wymogi dopuszczające emitentów do obrotu). Debiutujące na NewConnect spółki notowane są poza tzw. rynkiem regulowanym. Podmiotami emitującymi papiery wartościowe są najczęściej nieduże firmy o wysokiej dynamice rozwoju.


II. Do kogo adresowana jest oferta NewConnect?
Z jednej strony są to spółki zainteresowane zdobyciem kapitału np. a dalsze inwestycje.Rynek NewConnect adresowany jest więc do firm o sprecyzowanym profilu innowacyjnym, technologicznym, które mają oryginalny pomysł na biznes i poszukują środków na jego płynny rozwój.
Podmiotami dokonującymi inwestycji są w głównej mierze instytucje finansowe (w tym fundusze inwestycyjne bądź domy maklerskie,osoby prawne, prowadzące działalność w oparciu o inwestycje w papiery wartościowe jak również osoby fizyczne i mali oraz średni przedsiębiorcy.
Więcej:

III. Jak wygląda debiut na NewConnect?
Spółka może wkroczyć na NewConnect na dwa sposoby:
- przez przedstawienie oferty o charakterze publicznym
- bądź tzw. prywatnym (private placement), adresowanym do wąskiego grona max.

Kiedy szukasz precyzyjnych danych, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod tym linkiem (https://tokarnia-sosenka.com.pl/). Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

99 podmiotów.

IV. Jakie są różnice w inwestycjach porównując rynek podstawowy i NewConnect?
W odniesieniu do NewConnect spotykamy się z mniej formalnymi wymaganiami a zasadnicze warunki debiutu są znacznie prostsze i nie tak długotrwałe. Dodatkowym atutem Newconnect są niewysokie koszty debiutu.

V. Gdzie można znaleźć bieżące informacje a także sprawdzić aktualne notowania i debiuty?
- logotyp4ee9c535905d7.jpg|R|W=150]Codzienne dane obejmujące notowania z sesji dostępne są na stronach GPW oraz na sprawdzonych portalach internetowych, adresowanych do inwestorów, emitentów a także obserwatorów rynku, takich jak
22-01-06 07:01:09