X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Depilacja laserowa

Każda z nas wie jakim utrapieniem jest ciągła depilacja - marzymy o gładkiej i aksamitnej skórze. Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite specjalizuje się w trwałej depilacji laserowej najskuteczniejszymi i najlepszymi laserami oraz urządzeniami IPL na świecie.

Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadzili tą usługę w 1999 roku i mając obecnie dwunastoletnie doświadczenie mogą zagwarantować najskuteczniejsze rezultaty zabiegów.

Depilacja laserowa nóg
Opracowanie: Elite
Źródło: Elite

Specjaliści z Elite oferują cztery rodzaje urządzeń laserowych:
- Laser diodowy z radiacją (technologia ELOS),
- IPL czyli Impulsowe Pulsujące Światło,
- Laser Nd-Yag firmy Cutera,
- Epilradical Laser,
które dobierane są odpowiednio do koloru i typu włosa oraz koloru skóry.

Depilacja laserowa twarzy
Opracowanie: Elite
Źródło: Elite
Proces fotoepilacji polega na pochłonięciu przez melaninę zawartą w łodydze włosa, odpowiedniej ilości światła i rozproszeniu uzyskanego w ten sposób ciepła do tkanek sąsiadujących (zjawisko fototermolizy selektywnej). Ciepło to powoduje uszkodzenie mieszka włosowego oraz komórek macierzystych, biorących udział w procesie tworzenia nowego włosa. Światło oddziałuje głównie na melaninę (laser diodowy, aleksandrytowy) i dlatego fotoepilacji ulegają włosy, które mają wystarczającą jej ilość (włos jedynie w fazie wzrostu). Jedynie promień lasera ND-Yag praktycznie nie oddziałuje z melaniną skóry (pochłaniany jest przez keratynę, lipoproteinę, przez naczynia włosowate odżywiające macierz włosa). Światło przenika do komórek zarodkowych włosa i precyzyjnie je neutralizuje. Wystarczy zaledwie kilka zabiegów, aby trwale usunąć owłosienie z części ciała poddanej zabiegowi.

Aby zabieg depilacji się udał, konieczna jest obecność łodygi włosa w mieszku. W przypadku, gdy stosowane były inne metody epilacji, tj. takie, które usuwają łodygę z mieszka (wosk, epilacja chemiczna), należy odczekać min. 4 tygodnie po zastosowaniu ostatniej z nich, aby wyrosły kolejne włosy.

Efektami ubocznymi mogącymi wystąpić podczas epilacji laserami lub IPL może być nadmierne nagrzanie się skóry lub ból. Aby uniknąć tych odczuć proponujemy:
- odpowiednie chłodzenie skóry tj. żel chłodzący, cold pack, system wodny, schłodzone końcówki zabiegowe, chłodziarkę cryo lub znieczulenie kremem znieczulającym emla),
- technologię łączącą energię prądu RF z energią optyczną tzw. technologia ELOS.

Wszystkie typy laserów stosowanych do fotoepilacji mają ten sam cel. Zabieg jest skuteczny, jeśli uszkodzimy mieszki włosów, aktualnie znajdujących się w fazie wzrostu. W zależności od grubości i koloru włosów, oraz typu użytego lasera, 2 dni - 4 tygodni po zabiegu, na skórze powinny się pojawić „łyse” obszary. Przez cały ten czas, powinno mieć miejsce wysuwanie się włosów z mieszków. Ciemne i grube włosy zwykle wychodzą szybciej.

Każdy zabieg eliminuje tylko pewien procent włosów (30-60%) znajdujących się w skórze, ilość włosów, które w danym momencie są w fazie wzrostu różnią się dla poszczególnych obszarów. W związku z tym ilość zabiegów również będzie różna. Ciemniejsze i grubsze włosy wymagają mniejszej ilości zabiegów (3-4), niż włosy jasne i cienkie (minimum 4). Po wykonaniu serii zabiegów może pozostać niewielki procent włosów, które są cienkie i delikatne.

Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie rodzaju lasera lub IPL do koloru włosa i skóry jak również wykonywanie zabiegów na tej samej okolicy różnymi urządzeniami, aby zminimalizować łączną ilość zabiegów.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, może pojawić się rumień około mieszkowy. Te odczyny znikają po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą utrzymać się do kilku tygodni.

Centrum Elite zaprasza na bezpłatną konsultację podczas, której wykonana zostaje próba laserowa, której celem jest sprawdzenie reakcji termicznej skóry oraz ocenę czy nie jesteś uczulona/y na światło lasera lub IPL i dobranie odpowiednich parametrów zabiegu. Jeżeli odczyn skóry po przeprowadzonej próbie jest prawidłowy, możemy po 15-30 minutach wykonać pierwszy zabieg. Jeżeli natomiast pojawiają się niepokojące zmiany wykonujemy ponowny test po odczekaniu kilku dni.

Dostępne promocje w Centrum Elite:
- 50% od 4-go zabiegu
- 20% przy minimum dwóch okolicach zabiegowych
- 10% przy płatności gotówką
*rabaty nie łączą się ze sobą
Źródło: CRUSO PR
Opracowanie: Jagoda Konarska
18-01-31 10:04:03