X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak wybrać baterię kuchenną?

Bateria Quantum Three
Opracowanie: Franke
Źródło: Franke
Baterie należą do najbardziej eksploatowanych sprzętów kuchennych, dlatego warto wybierać produkty najwyższej jakości, wyposażone w dodatkowe funkcje, dzięki którym prace w kuchni będą łatwiejsze i przyjemniejsze.

Kupując baterię do kuchni należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej funkcjonalność. W zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań, Franke proponuje odpowiednie rozwiązanie. Do zlewozmywaków usytuowanych pod oknem, Franke oferuje baterie podokienne, które w łatwy sposób mogą zostać opuszczone, kiedy chcemy otworzyć okno. Modele takie jak Quantum Two, Quantum Three, Tamarin czy Tincup mają wylewkę z regulowaną wysokością, którą możemy obniżać podczas otwierania okna. Cascada Window i Tugela Window natomiast mają ruchome korpusy, które można wyciągnąć z blatu i położyć, gdy zachodzi taka potrzeba.

Baterie z ruchomą lub z wyciąganą wylewką pozwalają na wygodne kierowanie strumieniem wody. Dzięki temu bez problemu umyjemy większe naczynie czy nalejemy wodę do wysokiego naczynia. Natrysk umożliwi dokładne i szybkie opłukanie delikatnych warzyw, owoców czy ziół, oszczędzając przy tym wodę.

Zlewozmywak granitowy Aqcuario
Opracowanie: Franke
Źródło: Franke
Bogata oferta baterii Franke daje możliwość idealnego skomponowania wszystkich elementów systemu kuchennego, a najnowsze wzory baterii – od tradycyjnych po ekstrawaganckie, zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Niektóre modele baterii z oferty Franke mogą być uzupełnione o praktyczny i idealnie dopasowany, wbudowany w blat, dozownik do płynu do zmywania.

Przy wyborze baterii kuchennych duże znaczenie ma rodzaj wykończenia oraz wzornictwo. Oprócz najbardziej popularnych baterii chromowanych, w ofercie Franke znajdują się również, coraz częściej wybierane modele wykonane ze stali szlachetnej, których odcień idealnie komponuje się ze stalowymi zlewozmywakami. Białe i czarne baterie, jednolite bądź łączone z chromem takie jak np. model Evos, pasują do nowoczesnych wnętrz urządzonych w tych kolorach. Do zlewozmywaków granitowych i wnętrz tradycyjnych Franke proponuje idealnie dopasowane baterie w wykończeniu granitowym, np. Aqcuario, w jednym z kilku kolorów.

Funkcjonalna i estetyczna bateria jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Stale używana, powinna być trwała i odporna, aby przez lata mogła służyć domownikom. Wybierając baterię do kuchni warto więc zwrócić uwagę na gwarancję producenta. Długi okres gwarancyjny - 15 lat w przypadku wszystkich baterii firmy Franke, daje nam pewność, że bateria przetrwa próbę czasu.
Opracowanie: Katarzyna Niezabitowska - Baj
20-01-03 07:09:13