X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Olejowy grzejnik do salonu

Olejowy grzejnik do salonu
Opracowanie: Atlantic Polska
Źródło: Atlantic Polska
Firma Atlantic Polska posiada w ofercie grzejników model Galapagos, który wytwarza ciepło za pomocą radiacji. Zawiera on FLUIDE - oleisty płyn grzewczy, który odpowiada za szybkie i równomierne rozprowadzenie ciepła. Polecany jest szczególnie do instalacji w salonie.

Radiacja to najmłodsza technologia przekazywania ciepła jaka jest stosowana w dekoracyjnych grzejnikach elektrycznych. Radiatory w swej pracy kontrolują inercję cieplną pomieszczenia, wykorzystując przy tym wszystkie zalety promieniowania cieplnego oraz naturalnej konwekcji. Grzejnik ten emituje w ogrzewanym pomieszczeniu przyjemne, delikatne i otaczające zewsząd ciepło, co wpływa na odczuwany komfort termiczny. Wykorzystuje całą powierzchnię obudowy, by szybko reagować na zmiany temperatury w pokoju.

Olejowy grzejnik do salonu
Opracowanie: Atlantic Polska
Źródło: Atlantic Polska
Jest on również wyposażony w PASS Program, czyli inteligentny system przesyłania informacji oraz sterowania pracą jednego lub wielu grzejników bądź suszarek łazienkowych za pośrednictwem programatora (chronokarty). Na podstawie wprowadzonych do programatora ustawień temperatury system spełni wszelkie nasze polecenia, nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Pozwoli uzyskać oczekiwany zakres komfortu termicznego w poszczególnych pomieszczeniach lub strefach grzewczych, nawet w kuchni i łazience! Po osiągnięciu właściwej temperatury w pomieszczeniu, funkcja redukowania mocy grzewczej zapewni nam oszczędności w zakresie zużycia energii.

Grzejnik Galapagos pasuje do każdego pomieszczenia w domu, ale najlepiej prezentuje się w salonie. Można go zamontować na każdej strukturze ścian - na gładkiej, chropowatej z tynkiem strukturalnym, na tapecie, kamiennej okładzinie ściennej czy czerwonej cegle. Jeśli chodzi o kolorystykę ścian, pasuje do żywego, mocnego koloru jak: pomarańcz, czerwień, żółty, zieleń, niebieski, turkus, fiolet oraz do jasnych, pastelowych barw.

Ten radiator od Atlantic Polska doskonale wygląda zwłaszcza w szykownym stylu glamour czy retro. Ciekawie prezentowałby się w salonie inspirowanym Nowym Jorkiem, na ścianie z czerwonej cegły z kolekcją czarno-białych zdjęć przedstawiającą miasto. Jego prosty wygląd i forma powodują, że odnajdzie się także w surowym, jasnym i przestronnym pokoju dziennym w stylu skandynawskim.

Grzejnik sam w sobie może stać się ozdobą pomieszczenia lub być elementem przemyślanej kompozycji razem z innymi meblami, przedmiotami ozdobnymi, podłogą i ścianą. Z odpowiednim oświetleniem i ciekawą kolorystyką czy strukturą ściany może prezentować się naprawdę interesująco i efektownie. A nie być tylko zwyczajnym urządzeniem służącym do ogrzania salonu.
Źródło: Atlantic Polska
Opracowanie: Rafał Stachlewski
17-09-18 06:38:45