X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Mobilne biuro – ściany mobilne, przestawne i parawanowe

biuro
Opracowanie: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Źródło: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Nasze potrzeby zmieniają się w zależności od sytuacji. Jednym z trendów wymuszonym przez ten fakt jest idea „mobilnego biura” w którym każdy element umeblowania będzie mógł szybko i łatwo zmienić swoje miejsce.

Firmy, na bieżąco, starają dopasować wygląd i wyposażenie swoich biur do nowego charakteru pracy w biurze. Współczesne biuro to miejsce pracy, gdzie odbywają się liczne spotkania, konferencje, wykłady i szkolenia. Obecnie duży nacisk kładzie się na pozytywne efekty pracy zespołowej, tworząc jednocześnie odrębną przestrzeń dla poszczególnych jednostek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firmy z branży wyposażenia meblowego, oferują rozwiązania, które pozwolą sprostać zmieniającym się potrzebom a jednocześnie zapewnić komfort i ergonomię pracy.

Firma Surfland z Wrocławia, specjalizująca się w aranżacji i wyposażaniu wnętrz biurowych, proponuje jak stworzyć idealne mobilne biuro.
Pierwszym elementem bez którego nie można stworzyć mobilnego biura są ścianki działowe, które pozwalają na reorganizację układu i wielkości poszczególnych pomieszczeń. Pozwalają na to trzy systemy ścian: ściany mobilne przesuwne, ściany przestawne oraz ściany parawanowe.

biuro
Opracowanie: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Źródło: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Wykorzystanie ścian mobilnych do podziału powierzchni pozwala na ich powtórne łączenie, poprzez zaparkowanie wszystkich elementów ściany w jednym miejscu. Pozwala na to specjalny system szyn mocowanych do sufitu. Czas montażu i demontażu ściany zamyka się w przedziale kilku minut!

Ściany przestawne to estetyczne ściany działowe, pełne bądź przeszklone, które można zastosować w każdym wnętrzu dodając im prze to uroku. Zastosowanie profili z aluminium anodowanego zapewnia wysoką niezawodność konstrukcji. Układ ścian można modyfikować bądź wykorzystać w nowym biurze. Zwykle aż 90% zastosowanych elementów można użyć ponownie.

ściany
Opracowanie: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Źródło: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Ściany parawanowe to najprostszy sposób podziału przestrzeni. Mogą być wykorzystane wszędzie tam, gdzie montaż ścian do elementów istniejącej powierzchni nie jest możliwy. Parawany mogą mieć różną wysokość i szerokość, często długie ścianki tworzone są z modułów o odpowiedniej szerokości. Ich wysokość jest ograniczona ze względu na brak mocowania do elementów stałych i wynosi maksymalnie 200 cm. Moduły ścianek można łączyć bądź wykorzystywać jako elementy wolnostojące.
Ścianki parawanowe to połączenie stelaża (ramy aluminiowej) i wypełnienia, którym może być: szkło, plexi, płyta meblowa tapicerowana lub czysta, ogrodzenie (zobacz zapraszamy serdecznie) akustyczny bądź połączenie tych elementów.

ściany
Opracowanie: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Źródło: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Meble mobilne stanowią ten szczególny element wyposażenia biura, który pozwala na całkowitą zmianę przeznaczenia pomieszczenia przy niewielkim nakładzie sił i środków. Doskonały przykład stanowią mobilne stoły konferencyjne stosowane zarówno jako biurka, jak i elementy wyposażenia sal konferencyjnych, szkoleniowych i bankietowych.
Mobilne stoły Domino ze składanymi blatami pozwalają na ich ustawienie w pozycji pionowej dla łatwego magazynowania na niewielkich przestrzeniach. 10 złożonych i zestawionych stołów zajmuje powierzchnię zaledwie 2-3 metrów kwadratowych. Stelaże wyposażone są w kółka z hamulcami dzięki czemu stoły można w wygodny i bezpieczny sposób transportować. Stoły mogą być łączone ze sobą przy pomocy specjalnych łączników.
Duża gama rozmiarów i kolorów blatów i stelaży pozwala na dopasowanie stołów do każdego wnętrza.

Idea „mobilnego biura” nadal się rozwija i ewoluuje, a na rynku pojawiają się coraz nowsze i odważniejsze koncepcje mebli biurowych. Biuro to już nie tylko miejsce pracy, to również miejsce spotkań, wymiany informacji, celebrowania ważnych wydarzeń a przede wszystkim miejsce, gdzie rodzą się przełomowe pomysły.
Opracowanie: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
19-10-17 13:10:30