X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kto chętnie płaci podatki?

podatki
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Okazuje się, że większość przedsiębiorców rozliczających się z VAT-u, jak i z podatku dochodowego, robi to co miesiąc. Tym samym wybierają sobie mniej korzystną opcję.

Badania wykazują, że robi tak 70% firm. Niepokoi fakt, że tak mało przedsiębiorstw korzysta z nowych rozwiązań, tkwiąc zarazem w starym systemie rozliczeniowym. Te firmy, które rozliczają się kwartalnie, obierają dla siebie lepszą drogę – przez dwa miesiące nie muszą pozbawiać się funduszy.

Z usług biura rachunkowego korzysta co drugi przedsiębiorca. Aż 38% firm miesięcznie przeznacza na ten cel 101-200 zł, natomiast 32% 201-500 zł. Wielu z przedsiębiorców jest rozczarowanych usługami oferowanymi przez biura rachunkowe. Przeszkadza im najbardziej konieczność dostarczania dokumentów do siedziby biura, brak możliwości uzyskania fachowej porady (zobacz workflow), przymus prowadzenia jednocześnie ewidencji w firmie i oczywiście ponoszenie ewentualnych konsekwencji w przypadku gdy biuro popełni błędy w rozliczeniach.

Rozwiązaniem tych problemów może stać się księgowość online. Korzysta z niej już 9% badanych. Kolejne 12% deklaruje, że zamieni tradycyjną księgowość, na księgowość internetową w przeciągu najbliższego roku. Już teraz co druga firma biorąca udział w badaniu przyznaje, że wystawia faktury przy pomocy internetu.
Źródło: Stylownik
20-01-23 20:10:25