X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wybieramy baterię natryskową

Bateria natryskowa stanowi centralny punkt kabiny prysznicowej i wpływa w dużej mierze na jej funkcjonalność. Wybierając armaturę powinniśmy się kierować przede wszystkim indywidualnymi potrzebami i zmysłem estetycznym, ale warto wziąć pod uwagę takie kwestie jak: wielkość kabiny, wygoda regulacji temperatury i oszczędność wody.

Baterie prysznicowe dostępne są w komplecie z zestawami natryskowymi lub oddzielnie, a wtedy możemy dobrać do nich wielofunkcyjne słuchawki czy deszczownie. Każda z tych opcji odpowiada na inne wymagania użytkowników, jednak nie przesądza jeszcze o komforcie kąpieli. Istotne znaczenie ma także odpowiednia armatura (polecamy również). Przy jej zakupie należy wziąć pod uwagę rozmiary kabiny prysznicowej, aby bateria była do niej proporcjonalna. Zbyt duży model zdominuje wnętrze i uniemożliwi swobodne korzystanie z prysznica. O funkcjonalności armatury natryskowej decyduje też sposób regulacji strumienia i temperatury wody. Na rynku dostępne są modele jednouchwytowe, dwuuchwytowe i baterie termostatyczne. Bardzo ważne są także walory estetyczne armatury natryskowej, stanowi ona przecież najważniejszy element wyposażenia kabiny, na którym skupiamy wzrok. Funkcjonalne modele o oryginalnym wzornictwie znajdziemy w ofercie Grupy Armatura.

Bateria natryskowa Malachit – zabawa asymetrią
bateria łazienkowa
Opracowanie: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Bateria prysznicowa Malachit z natryskiem ręcznym to tegoroczna nowość w asortymencie Grupy Armatura. Wyróżnia się ona nowoczesnym i zdecydowanym designem. Model ma formę walca, który zakończony jest prostym, a zarazem efektownym uchwytem. Po przeciwnej stronie znajduje się natomiast rączka natryskowa, która zamocowana jest bezpośrednio przy armaturze. Bateria natryskowa Malachit to propozycja dla zwolenników odważnych i nieszablonowych aranżacji.


Salit – do małych wnętrz
bateria łazienkowa
Opracowanie: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Bateria łazienkowa natryskowa Salit, wprowadzona w tym roku do asortymentu Grupy Armatura, charakteryzuje się subtelnym wzornictwem i niewielkimi rozmiarami. Sprawdzi się ona w małych kabinach prysznicowych stanowiąc ich eleganckie i gustowne dopełnienie. Armatura z tej kolekcji wyróżnia się opływowymi kształtami i specjalną chromowaną powłoką, która dodaje jej blasku. Eleganckie wzornictwo baterii będzie współgrać z łazienkami o klasycznym wystroju.

Korund – oszczędność formy i wody
Bateria wannowa ścienna KORUND
Opracowanie: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Bateria natryskowa Korund łączy w sobie najnowsze trendy designerskie i funkcjonalność. Asymetrycznie umieszczony uchwyt oraz połączenie prostych linii z delikatnymi łukami nadają jej oryginalności. Bateria jednouchwytowa Korund umożliwia szybkie ustawienie strumienia i temperatury wody, co wpływa nie tylko na komfort kąpieli, ale także na zdecydowaną oszczędność wody.


Baterie termostatyczne Exclusive – wygoda i bezpieczeństwo
Bateria termostatyczna wastwowa Exclusive
Opracowanie: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Baterie termostatyczne mają wbudowany termostat, który reguluje i utrzymuje temperaturę wypływającej wody. W sytuacji, nagłego odcięcia dopływu zimnej wody armatura automatycznie ogranicza wypływ wody gorącej, zapobiegając ewentualnym poparzeniom. Baterie natryskowe Exclusive posiadają dwa pokrętła – jedno służy do ustawienia mocy strumienia, a drugie jest regulatorem temperatury z zaznaczoną skalą stopni Celsjusza. Ponadto bezpieczeństwo gwarantuje przycisk przeciwpoparzeniowy, który uniemożliwia przypadkowe przesunięcia kurka oraz blokuje wypływ wody o temperaturze większej niż 38°C. Dzięki bateriom termostatycznym możemy „na stałe” ustawić odpowiednią temperaturę wody, co jest szczególnie ważne jeśli z prysznica korzystają osoby starsze lub dzieci.
Opracowanie: Katarzyna Kowalska
19-11-08 07:09:14