X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Narcotango na Letniej Scenie Złotych Tarasów!

Ciekawe zespoły, nietypowe aranżacje muzyczne i odważne mieszanie różnych konwencji – to możemy usłyszeć w tym roku na Letniej Scenie Złotych Tarasów.

Mikromusic
Opracowanie: Mikromusic
Źródło: Mikromusic
W lipcu niewątpliwie na koncertach króluje refleksyjny jazz z domieszką r’n’b. Nie brak jednak także mocniejszych brzmień takich jak funky, rock, pop czy nowoczesnych dźwięków elektronicznych. W najbliższą sobotę na placu zewnętrznym Złotych Tarasów, w otoczeniu restauracji zagra grupa Mikromusic, a środek przyszłego tygodnia będzie należał do zespołu Warszawa Kyiv Express. Posłuchamy wtedy melodii wywodzących się z bogatej tradycji muzycznej Europy Środkowo-Wschodniej. W niedzielę, 24 lipca o godzinie 20:00, na gości czeka nie lada niespodzianka, ponieważ na Letniej Scenie zagra legenda elektro-tanga, argentyńska grupa Narcotango!

Sobotnią Gwiazdą Tygodnia na Letniej Scenie będzie wrocławska grupa Mikromusic uznawana za jedną z ciekawszych formacji młodego pokolenia. 23 lipca fani stylistyki nu-jazzowej będą mogli posłuchać utworów, w których brzmi i jazz, i trip a także elementy popu. Od początku działalności muzycy otrzymują wsparcie od czołowych polskich muzyków. Na ich debiutanckim albumie pt. „Dobrze jest” gościnnie wystąpiło kilku cenionych artystów m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński i akordeonista Piotr Dziubek. Ostatnia płyta Mikromusic ujrzała światło dzienne jesienią 2010 roku i jest ona smakowitą mieszanką akustycznych brzmień, jazzowych harmonii, funky’owego pulsu i łatwo wpadających w ucho melodii. Na krążku jest też odrobina psychodelik i abstrakcji np. w utworze pt. „Porzeczki”. Muzycy doskonale radzą sobie podczas koncertów. Swoim talentem oraz oryginalnymi aranżacjami budują niepowtarzalny mikroklimat, dzięki czemu nawiązują szczególny kontakt z publicznością, o czym będziemy mogli przekonać się już w najbliższą sobotę na Letniej Scenie.

W niedzielny wieczór 24 lipca gwiazdą specjalną na Letniej Scenie będzie zespół Narcotango uznawany za prekursora nurtu elektro-tango. Ich muzyka łączy w sobie elementy pełnego pasji tradycyjnego tanga argentyńskiego z energetycznymi elementami muzyki elektronicznej. Narcotango, tak jak wskazuje nazwa, serwuje słuchaczom muzykę nasyconą emocjami, przy której można się zrelaksować bądź ruszyć do tańca! Warto podkreślić, że występ Narcotango w Złotych Tarasach będzie jedyną okazją w Warszawie, by usłyszeć najbardziej znane utwory w wykonaniu legendy tanga argentyńskiego!

Okładka iTUNES 300dpiIMG_1541Emocje drzemiące w folklorze Polski i Ukrainy będą obecne na Letniej Scenie we wtorek i środę (26-27 lipca). Grupa Warszawa Kyiv Express zachwyci słuchaczy swoimi mistrzowskimi wykonaniami, wysmakowanymi aranżacjami, rozbudowaną improwizacją i urzekającym brzmieniem. Muzyka Warszawa Kyiv Express to interesująca propozycja dla wrażliwych i wymagających słuchaczy, którzy nie boją się nowości. Ich twórczość łączy bowiem w sobie delikatność jazzu ze słowiańskim folklorem.

Kalendarium 23-28.07 2011:
23.07.2011 (sobota) – Mikromusic
24.07.2011 (niedziela) – Narcotango (specjalny koncert)
25.07.2011 (poniedziałek) – Mariusz Adamiak Zaprasza (Radio PIN na żywo)
26.07.2011(wtorek) – Warszawa Kyiv Express
27.07.2011 (środa) – Warszawa Kyiv Express
28.07.2011 (czwartek) – Nicolas Simion Group
29.07.2011 (piątek) – Piotr Bejnar, Rnd
Źródło: Hill & Knowlton Poland Sp. z o.o.
Opracowanie: Beata Sadowska
19-12-07 07:12:07