X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Dozo i Melanżżż, czyli meble dla nastolatków

Specjaliści firmy Paged Meble przy opracowywaniu najnowszej kolekcji mebli młodzieżowych zaprosili do współpracy nastolatków i ich rodziców. Na wstępnym etapie projektowania spytano młodych ludzi o ich potrzeby, upodobania, pasje i sposób spędzania wolnego czasu. Na podstawie wniosków z sondaży powstały dwa wyjątkowe zestawy mebli – Dozo i Melanżżż.

pokój dziecka
Opracowanie: Paged Meble
Źródło: Paged Meble

„Młodzi ludzie żyją w coraz większym pośpiechu. Nie mówią już <>, czy <>, tylko <>. Szybsze tempo życia oznacza, krótszy czas spędzany w domu. Zależało nam na tym, aby młodzi ludzie chcieli do niego wracać i czuli się jak najlepiej u siebie. Poprosiliśmy ich o wskazanie tego, co im się podoba i na czym im zależy” – powiedziała Anna Gołębicka, Dyrektor Marketingu Paged Meble.

pokój dziecka
Opracowanie: Paged Meble
Źródło: Paged Meble

Dozo to kolekcja zainspirowana miejską kulturą młodych ludzi. Wolny czas poświęcają przyjaciołom, rozwijają swoje hobby, korzystają z serwisów społecznościowych. To obywatele globalnej wioski, którzy inspiracji szukają w Internecie. Dozo są przyjaznymi meblami modułowymi, które łatwo przestawiać dzięki zastosowanym boczkom, pełniącym także rolę konstrukcji nośnej. Kolekcja intryguje ciekawym zestawieniem kolorystycznym. Modna szarość została połączona z żywymi, mocnymi barwami – fiołkowym różem i zielenią. Pokój dziecka zaaranżowany meblami Dozo przestaje być monotonny dzięki kolorowym akcentom i możliwości szybkiej zmiany aranżacji. Duże szuflady i szafy umożliwiają błyskawiczne „posprzątanie” w razie potrzeby. Duże regały oraz ciekawe półki umożliwiają umieszczenie w pokoju licznych pamiątek czy bibelotów. Zaokrąglone krawędzie dodają kolekcji lekkości i przyjaznego nowoczesnego charakteru. DoZo to przyjazny pokój któremu jak przyjacielowi można przy wyjściu powiedzieć DoZo bo tu chce się wracać.

pokój dziecka
Opracowanie: Paged Meble
Źródło: Paged Meble

Na uwagę zasługuje wykorzystana grafika na roletach regału. Jeden z czołowych polskich „komiksiarzy” Ernesto Gonzalez przygotował dwa niezwykłe projekty grafik, dla chłopców i dziewczynek. Komiksowe rysunki zawierają chmurki, które młodzi ludzie mogą uzupełnić o własne pomysły, rzeczy do zrobienia itp. Oba obrazy to symbole świata dziewczynki i chłopca. Tak podobne, a tak różne.
„Życie współczesnych młodych ludzi coraz bardziej upodabnia się do życia dorosłych. Szkoła, kursy językowe, zajęcia sportowe, eksperymenty z modą, dostęp do kultury masowej, podróże. Pokój jest dla nich azylem, miejscem spotkań z przyjaciółmi, gdzie czują się u siebie. Kolekcja Melanżżż zapewni im komfort i styl, jakiego potrzebują” – dodała Anna Gołębicka.

Dla odważniejszych i poszukujących niepowtarzalnych form Paged Meble przygotowała drugą kolekcję. Melanżżż to feria kolorów i możliwości. Oryginalna kolorystyka połączona z tapicerowanymi frontami sprawia, że pokój staje się przytulny i stylowy. Szuflady w szafach i regałach zestawu Melanżżż zostały obite tkaniną. Nastolatek ma możliwość dopasować wygląd pokoju do własnych preferencji, a umożliwiają mu to różne fronty, w kolorach pomarańczowym, zielonym, niebieskim oraz w kratę. Co więcej, zastosowane w wybranych bryłach kółka pozwalają szybko i sprawnie przestawiać meble, robiąc więcej miejsca na wizytę znajomych.

Kolekcje mebli Dozo i Melanżżż dostępne będą od lipca we wszystkich salonach Paged Meble oraz najlepszych salonach meblowych w Polsce.
Źródło: 38PR
Opracowanie: Katarzyna Górecka
17-09-18 06:38:16