X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Dorothee Schumacher zaprezentowała swoją kolekcję w Polsce

Agnieszka Popielewicz Kolekcja Schumacher
Opracowanie: MagnifiCo
Źródło: MagnifiCo
W słoneczne popołudnie w restauracji Flaming&CO odbył się pokaz kolekcji uznanej na świecie ekskluzywnej marki Schumacher. Wśród bukietów róż, przy dźwiękach subtelnej muzyki i w otoczeniu pięknych modelek goście mogli ułożyć własne stylizacje złożone z przedstawionych projektów. Głównym gościem była projektantka Dorothee Schumacher, która zapoczątkowała filozofię firmy Schmacher łączącą w sobie kunszt couture z nowoczesnością.

Działająca od ponad 2o lat marka Schumacher nieprzerwanie zachwyca jakością oraz niepowtarzalnym stylem. Projekty kierowane są do pewnych siebie kobiet, które w elegancki sposób chcą odnaleźć w wielkich miastach spokój i energię. Intensywne kolory przeplatają się z klasycznymi wzorami i precyzyjnymi detalami tworząc wyjątkową odzież.

Dorothee Schumacher Kinga Rusin
Opracowanie: MagnifiCo
Źródło: MagnifiCo
Kolekcja zaprojektowana w 2011 roku podczas spotkania w Polsce zachwyciła gości. Aleksandra Kwaśniewska oraz Kinga Rusin wśród znanych stylistów przeglądały kapelusze, sukienki oraz buty na wysokim obcasie. Przy różowym szampanie goście wymienili swoje opinie na temat mody i prezentowanej kolekcji. Dorothee Schumacher, która wie jak powinna wyglądać współczesna kobieta - podzieliła się swoimi spostrzeżeniami z mediami, stylistami i osobami zainteresowanymi światową modą.

Inspiracją przedstawionej kolekcji jest ikona pop-kultury lat 70-tych, Bianca Jagger, będąca synonimem niezależności i kobiecości. Proste kroje wyróżniają się intensywnym kolorem. Kolory orange, czysty atrament, głęboki turkus przyciągały swoją elektryzującą głębią, zachęcając do sprawdzenia, dotknięcia, przymierzenia. Projektantka odważnie łączy wąskie z obszernym, krótkie z długim co daje efekt wyszukanego indywidualizmu. Uzupełnieniem kolekcji są dodatki – kapelusze, torby, paski, naszyjniki oraz buty z charakterystycznym dla marki akcentem – kokardką na podeszwie.

W Polsce znana marka posiada dwa butiki - w Warszawie i Poznaniu.
Źródło: MagnifiCo
Opracowanie: MagnifiCo
17-09-18 06:38:16