X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak znaleźć drzwi wejściowe?

Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych to jedna z pierwszych decyzji jakie muszą zostać podjęte przy wykańczaniu nowego domu. Mają one znaczenie nie tylko dekoracyjne i praktyczne, ale przede wszystkim powinny zagwarantować nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego należało by poświęcić chwile i zapoznać się z najważniejszymi cechami drzwi zewnętrznych oraz dostępną w sklepach ofertą.

Wartości funkcjonalne są często jasno określone. Drzwi zewnętrzne mają być wygodne w eksploatacji dla mieszkańców jak również muszą spełniać swoją podstawową funkcję ochrony przed intruzami. W pierwszej kolejności musimy sprawdzić jakie parametry muszą mieć drzwi zewnętrzne według przepisów prawa. Kluczowe to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Istotna, zwłaszcza w domach, jest też izolacja współczynnik przenikalności ciepła (U), który nie powinien przekraczać 2. Co więcej warto przemyśleć, szczególnie gdy planujemy wąski przedpokój, w którą stronę powinny się nasze drzwi otwierać – lewo czy prawo.


Drzwi wejściowe
Następnym znaczącym elementem mającym wpływ na dobór drzwi zewnętrznych są ich walory dekoracyjne. Drzwi zewnętrzne to nasza wizytówka, to one tworzą pierwsze wrażenie, dlatego warto o nie zadbać. Możemy wybierać z dużej propozycji kształtów wykończeń, kolorów oraz faktury powierzchni. Jeżeli chcemy się wyróżniać możemy zdecydować się na kolor żółty czy granatowy oraz na współczesne linie. Jeżeli nie, klasycznie wykończone drzwi http://bramkor.pl/bramy-drzwi-rampy w kolorze białym lub kremowym powinny nasz w pełni zadowolić.

Na koniec najważniejsze – bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne powinny mieć odpowiednie certyfikaty jak np. Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. Aby spać spokojnie dobrze jednak zwrócić większą uwagę na rodzaj i klasę materiałów, z których są one wyprodukowane. Warto zastanowić się nad wyborem drzwi >>> firma inwado antywłamaniowych klasy C cechujących się najwyższą jakością i wytrzymałością. Bezpieczniejsze też będą drzwiotwierające się do środka dlatego, że zapobiega to niepożądanej manipulacji przy zawiasach drzwi.
1 2