X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kosmiczny lot balonem?

Kosmos od wieków fascynował ludzkość. Turystyka kosmiczna zaczyna przybierać coraz bardziej realne kształty i według wizji, a przede wszystkim według precyzyjnych obliczeń firmy zero2infinity, ma szanse stać się dostępną dla każdego, kto dysponuje 110 tys. EUR za lot. O planach organizacji lotów balonem na wysokość 36 000 m można przeczytać w najnowszym numerze Milesaway Travel.

kosmos
Opracowanie: www.inbloon.com
Źródło: www.inbloon.com

„Nieliczni, którzy mieli okazję zobaczyć naszą planetę z kosmosu, mówią, że zmieniło to na zawsze ich postrzeganie świata. Zero2infinity chce umożliwić szerszej grupie osób doznanie metafizycznych wrażeń i wyniesie przestrzeń pozaziemską pierwszych turystów między rokiem 2013 a 2015. Z założycielem firmy miałem okazję rozmawiać w styczniu tego roku w Tokio, szczegóły spotkania zamieściliśmy w najnowszym numerze kwartalnika Milesaway Travel” – mówi Janusz Gałka, Redaktor Naczelny Milesaway Travel.
Pomysł wynoszenia ludzi w kosmos balonem nie jest niczym nowym. Do chwili pierwszych podróży z wykorzystaniem silników rakietowych, czyli do początku lat 60., przeprowadzono szereg udanych lotów balonowych w wysokie warstwy ziemskiej atmosfery. Jednak nigdy wcześniej loty w kosmos nie były tak relatywnie łatwo dostępne.

kosmos
Opracowanie: www.inbloon.com
Źródło: www.inbloon.com

„Biorąc pod uwagę wysokość, na jaką chcemy wysyłać naszych klientów, niewątpliwą zaletą naszego pomysłu jest brak potrzeby specjalnych treningów. Co więcej, testy medyczne nie muszą być aż tak rygorystyczne, jak w przypadku astronautów. Krótko mówiąc, każdy zdrowy człowiek będzie w stanie odbyć lot pozaziemski” – powiedział José Mariano Lopez Urdiales, CEO i założyciel firmy zero2infinity.

Kabina, która jest przymocowana do balonu wypełnionego helem, może pomieścić 6 osób, w tym zawsze 2 pilotów. Lot będzie składał się z godzinnej fazy wznoszenia, ok. 2-godzinnego szybowania i podziwiania z wysokości 36 000 m naszej planety oraz trwającej ok. 1 godzinę – po oddzieleniu czaszy balonu od kapsuły – fazy bezpiecznego opadania przy użyciu spadochronów. Tuż po oddzieleniu balonu od kapsuły w trakcie swobodnego spadku istnieje także możliwość wprowadzenia uczestników w stan nieważkości. Główną atrakcją będą niewątpliwie spektakularne widoki. Przez wielkopowierzchniowe okna będzie można zobaczyć krzywiznę Ziemi, ciemne niebo pełne gwiazd, natomiast w dole cały świat w ciągu dnia.

Wywiad z założycielem firmy zero2infinity dostępny jest w najnowszym numerze „Milesaway Travel. Więcej informacji i inspiracji na stronie .
Źródło: 38PR
Opracowanie: Katarzyna Górecka
18-06-22 15:20:29