X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

„Prawdziwa miłość” i „Dzieciństwo Ikara”

5 sierpnia w Kinie Wisła maraton dwóch filmów : „Prawdziwa miłość” i „Dzieciństwo Ikara” – w roli głównej Guillaume Depardieu , tragiczna postać francuskiego kina.

Guillaume  Depardieu – syn francuskiej gwiazdy Gerarda Depardieu w filmach „Prawdziwa miłość” i „Dzieciństwo Ikara” udowadnia, że odziedziczył po ojcu nie tylko nazwisko, ale i talent.  Wielokrotnie nominowany do francuskich nagród filmowych, zdobywca CEZARA w 1996. Jego życie to gotowy materiał na film. Skłócony z ojcem przez lata, pogodził się dopiero na planie filmu „Kochaj ojca” w 2002 roku.

Guillaume  Depardieu
Opracowanie: SPECTATOR
Źródło: SPECTATOR

Jego ostatnie filmy w przedziwny sposób znajdują odbicie w życiu aktora. W filmie „Prawdziwa miłość” wcielił się rolę drobnego złodziejaszka, człowieka igrającego z prawe
m. Już w młodości Guillaume z kolei trafił do więzienia za kradzież. Potem lądował za kratkami jeszcze kilka razy: za posiadanie narkotyków, rozboje, strzelaninę. Nadużywał alkoholu, wdawał się w burdy, zawsze był niepokorny.

Młody Depardieu uwielbiał szybką jazdę, motocyklem i samochodem. W 1995 roku spowodował poważny wypadek motocyklowy, w którym roztrzaskał sobie nogę. Po długotrwałej rehabilitacji i 17 operacjach, w 2003 roku lekarze zdecydowali się na amputację kończyny. Przeżył załamanie nerwowe, z którego jednak wyszedł. Zmienił się nie do poznania: skończył z używkami i zaczął zdrowo żyć.

Zmarł 13 października 2008 w szpitalu w Garches na przedmieściach Paryża. Przyczyną śmierci było zapalenie płuc, którego aktor nabawił się w Rumunii, podczas kręcenia filmu „Dzieciństwo Ikara”. Ten film będzie można zobaczyć w kinach od 26 sierpnia. Główny bohater, którego gra Guillaume Depardieu – Jonathan -  jest po wypadku i jedyne o czym marzy, to żeby móc cofnąć czas. Kiedy dowiaduje się, że Stivlas Karr światowej sławy profesor i genetyk opracowuje metodę odradzania się ludzkiego ciała, Jonathan postanawia wziąć udział w tym eksperymencie jako królik doświadczalny. 

W ramach letnich wieczorów w Kinie Wisła 5 sierpnia 2 ostatnie filmy Guillaume Depardieu:
„Prawdziwa miłość” (premierowo) oraz „Dzieciństwo Ikara” ( przedpremierowo)
Kino Wisła ( Pl. Wilsona 2)  Godz. 22:00, bilet : 25 zł

W ramach letnich wieczorów filmowych w Kinie Wisła 5 sierpnia dwa ostatnie filmy Guillaume Depardieu:
„Prawdziwa miłość” (premierowo) oraz „Dzieciństwo Ikara” ( przedpremierowo)
Kino Wisła ( Pl. Wisła 2) Godz. 22:00, bilet : 25 zł
Źródło: SPECTATOR
Opracowanie: Joanna Sawicka
18-06-09 07:08:08