X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czy kanapki mogą zrobić furorę?

kanapki
Czy zwykła kanapka może zrobić furorę? Przygotowanie czegoś pysznego na szybko to też jest sztuka! Docenią to twoi kumple, kiedy wpadną na mecz, a na stole będą na nich czekać sandwicze z trójkątnych kromek chleba!

Kiedy doskwiera straszny głód, lodówka jest prawie pusta, a wszystkie okoliczne knajpki są już zamknięte ratuje Cię jak zwykle … kanapka.
Warto tę kulinarną przyjemność urozmaicać i świadomie komponować przekąskę z białego, żytniego a może testowego chleba? Dodać cykorię, borówkę i przystroić rzeżuchą? Wielbiciele sandwiczów mają wielkie, wciąż nieodkryte pole do popisu.
Warto wspomnieć, jak została wynaleziona kanapka. Do jej rozpropagowania przyczynił się w XVIII wieku John Montagu, IV hrabia Sandwich. Arystokrata, nałogowy hazardzista, potrafił grać w karty przez 20 godzin bez przerwy! Pewnego razu nie chciał wstawać od stołu i tracić czas na jedzenie. Polecił więc służącym przyniesienie szybkiej i pożywnej przekąski. Dostał złożone kawałki chleba przełożone mięsem. Zachwyceni kompani arystokraty zakrzyknęli "To samo co Sandwich!". Nowa potrawa szybko stała się ulubioną przegryzką wszystkich, przede wszystkim zabieganych ludzi, a sama nazwa "sandwicz" zaczęła być kojarzona wyłącznie z jedzeniem.

Współcześnie kanapki przybierają różne formy. Wyróżnić można sandwicze z dwiema warstwami pieczywa; niewielkie tartinki z dodatkami np. z oliwekami czy łososiem,, a także kanapki z fast foodów w postaci bułki przekładanej kotletem mięsnym lub filetem rybnym wraz z warzywami. Kanapki znalazły swoje stałe miejsce w naszym codziennym menu i często nie są atrakcyjnym posiłkiem, tymczasem są warte uwagi mistrzów kuchni. Warto z nimi poeksperymentować, bo przecież to jedna z niewielu pożywnych przekąsek, którą przygotowuje się szybko, można wszędzie zabrać i bez trudu zjeść.

Baw się zawartością swojej lodówki! Poznaj ciekawe pomysły na sandwicze z braćmi Kuroniami w sobotę 22 maja o 14:35 na antenie Kuchni.tv w programie "Kuroniowie rozgryzają"!
Źródło: kuroniowie.kuchnia.tv
19-03-02 07:18:03