X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Alternatywa dla marmuru i granitu

Parapety marmurowe czy też granitowe wyglądają niezwykle elegancko, ale ich wysoka cena podyktowana jest też silną odpornością na choćby najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne. We wnętrzu nie jest to jednak istotne, dlatego może warto pomyśleć o tańszych, ale efektownych zamiennikach?

marmur
Opracowanie: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mr_t_in_dc/3663005315/

Aglomarmur
Parapety z aglomarmuru zbudowane są z wyselekcjonowanych odłamków skały marmurowej, połączonych specjalnymi żywicami epoksydowymi. - Są bardzo trwałe i odporne na wilgoć, promieniowanie słoneczne, ścieranie – zapewnia Marek Wełeszczuk z firmy MULTI przyjemność budowania, zajmującej się profesjonalnym doradztwem budowlanym. Zaletą jest również ich gładka, prosta w czyszczeniu powierzchnia. Budowa z oryginalnego kruszywa świetnie odwzorowuje wygląd kamienia naturalnego.

Konglomerat
Wytwarzany jest z wyselekcjonowanych kruszyw skalnych, takich jak granit, marmur czy kwarc oraz stanowiących spoiwo – żywic poliestrowych. Konglomerat ma wygląd kamienia i wiele praktycznych właściwości. – Jest nienasiąkliwy, odporny na wilgoć i wystąpienie plam, prosty w konserwacji – wylicza M. Wełeszczuk z MULTI przyjemność budowania. – Aby utrzymać efektowny wygląd przez lata, wystarczy od czasu do czasu zastosować polerowanie i woskowanie – dodaje. Dzięki szerokiej gamie barw i możliwości kształtowania, konglomerat spełni nasze oczekiwania zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. To bardzo ważne, bo eleganckie parapety granitowe Strzegom, które harmonijnie korespondują z całością pomieszczenia warto eksponować.

Decydując się na budowę lub remont domu warto znać wszystkie możliwości wyboru materiałów i sposobów realizacji inwestycji. Stanie się tak na pewno, gdy sprawę oddamy w ręce fachowego inwestora zastępczego. Doradcy z firmy MULTI przyjemność budowania oferują kompleksową pomoc na każdym etapie budowy. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze wybory są optymalne zarówno pod względem jakości, jak i indywidualnych możliwości.
Źródło: Intro Media
Opracowanie: Barbara Jastrzębska
18-08-01 07:10:02