X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Przydatne akcesoria zoologiczne

Pies
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Gdyby do sklepu zoologicznego wysłać osobę, która nie ma zielonego pojęcia o psach, a jedynym przedmiotem kojarzącym się jej z psem pozostaje smycz – powstałby niemały problem. Mało kto bowiem interesuje się zoologicznymi akcesoriami, jeśli sam nie korzysta z nich na co dzień lub nie ma z nimi do czynienia w pracy lub w domu.

Żaden właściciel psa, kota, chomika czy jakiekolwiek gada nie będzie miał większego problemu z wyborem akcesoriów, które ułatwią funkcjonowanie jego ukochanego zwierzaka. Jednak gdyby do sklepu zoologicznego wysłać osobę, która nie ma o tym zielonego pojęcia, a jedynym przedmiotem kojarzącym się jej z psem pozostaje smycz – powstałby niemały problem. Mało kto bowiem interesuje się zoologicznymi akcesoriami, jeśli sam nie korzysta z nich na co dzień lub nie ma z nimi do czynienia w pracy lub w domu.

W większości przypadków społeczeństwu znany jest jedynie podstawowy zestaw dla psa – smycz, kaganiec, obroża i szelki; kota – kuweta i smycz; albo ptaków – klatka i pojemnik na wodę. Trudno więc oczekiwać, aby kompletny laik mógł nagle z pamięci wymienić jakieś przydatne akcesoria zoologiczne, które nie obejmują „zestawu podstawowego”, a które jednocześnie są wręcz konieczne do tego, aby zwierzak czuł się komfortowo i bezpiecznie. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w czasie spaceru podczas chłodniejszego dnia, gdy małe zwierzęta – głównie psy i koty – bardzo szybko marzną. Przydatne okazują się wtedy specjalne ochraniacze na łapki czy ubranka, które zakłada się zwierzęciu i które chronią je przed działaniem zimnego wiatru czy nawet samego śniegu lub deszczu. Ochraniacze na łapki są też użyteczne ze względu na fakt, że można je szybko zdjąć po wejściu do domu, dzięki czemu ani pies, ani kot nie zabłocą podłóg i dywanów. Nie wolno też zapominać o innej sytuacji, gdzie ważną rolę odgrywają akcesoria zoologiczne pomocne np. w czasie dłużej podróży samochodem, pociągiem lub nawet samolotem. W tym ostatnim przypadku konieczny będzie odpowiedni transporter dla kota lub psa, który powinien być dość obszerny, wygodny i bezpieczny. Narażanie zwierzaka na dodatkowy stres nie jest wskazane, zaś odpowiednio dobrany transporter potrafi w tym zakresie zdziałać niesamowite cuda.

Oczywiście są też inne akcesoria zapewniające komfort i wygodę – legowiska i żwirek dla kotów, poidła czy podłoża do klatek dla ptaków, filtry i dekoracje do rybich akwariów. Dzięki nim każdy zwierzak poczuje się pewniej, bezpieczniej i nie będzie sprawiał większych problemów.
Źródło: artelis.pl
Opracowanie: Marcin Wilczyński
19-05-18 07:02:02