X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Malowane kwiaty Holandii na ścianie

Holandia
Opracowanie: Dekoral
Kojarzona głównie z tulipanami, wiatrakami i rowerami, Holandia fascynuje na każdym kroku. To nie tylko ojczyzna wielkich twórców, takich jak Rubens, Van Gogh czy Rembrandt, ale również kraj o niezwykłej tolerancji dla odmienności i własnego zdania. Akceptacja dla różnych stylów życia połączona z niezwykle barwnym, nizinnym krajobrazem, pozwala Holandii być państwem uwielbianym przez turystów. Nawiązanie do lekkości i naturalności tego kraju znajdziemy w efektach dekoracyjnych Modern Line Sigma oraz Letnie Dmuchawce Dekoral.

Turystów w Holandii szczególnie zachwyca zróżnicowanie panujące między nowoczesnymi miastami takimi jak Rotterdam i Eindhoven, a zabytkowymi Haarlem i Delft, czy dzikimi wyspami Fryzji. Ten płaski, nizinny kraj z ogromną ilością pastwisk z wiatrakami, kanałami, kanalikami i kwiatami stał się inspiracją dla wielkich malarzy takich jak Jan van der Heyden, Ruisdael, Hobbem i Rembrandt. Niezwykły klimat zadowolenia i akceptacji, którym zachwycali się artyści i który stwarzają swoją postawą Holendrzy, wprowadzimy do naszego domu wykorzystując efekty dekoracyjne marek Dekoral i Sigma.

Lekkość bytu
farby
Opracowanie: Dekoral
Rower, łąka i ser. Tak niewiele, a jednak niewiele więcej do szczęścia potrzeba. Holendrzy o tym wiedzą. Mieszkańcy tego osobliwego kraju, w którym jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów, doceniają uroki natury. Liczne plantacje i targi kwiatowe pozwalają zapomnieć choć na chwilę o szybkim życiu w głośnym mieście. A pyszne sery takie jak Gouda czy Edam, których nazwy zapożyczone zostały od nazw miejscowości, poruszają podniebienie dodając życiu niesamowitego smaku.

Letnie Dmuchawce Dekoral to efekt, który dzięki swojej delikatnej, rozmytej strukturze wprowadza do pomieszczeń subtelną, relaksującą atmosferę. Wzór przypominając w pełni rozwinięte, białe i puszyste mlecze polne zdaje się leniwie płynąć w górę po ścianie. Na pewno obudzi to przyjemne wspomnienia o beztroskim czasie spędzonym na łonie natury, szczególnie podczas dziecięcych zabaw z „dmuchawcami” w ręce.

Jak to zrobić?
Aby uzyskać efekt dekoracyjny Letnie Dmuchawce na wyschnięty podkład kolorystyczny stemplujemy miejscowo, za pomocą okrągłego pędzla, białą farbę akrylową Akrylit W lub Akrylit PW 3000 – tłumaczy specjalista z Akademii Technik Malarskich Ryszard Plantos. - Kolejnym krokiem jest nałożenie na białe miejsca farby o ciemnym odcieniu. Następnie, za pomocą cienkiego pędzelka, malujemy pojedyncze linie – gałązki. Na zakończenie podkreślamy poszczególne elementy za pomocą farby konturowej w kolorze srebrnym.

Nowoczesność w zgodzie z naturą
farby
Opracowanie: Sigma
Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze, Uniwersytet Erazma w Rotterdamie, czy dzielnica czerwonych latarni i kolorowe kamienice w Amsterdamie - to tylko niektóre z miejsc, dla których warto odwiedzić Holandię, a które świadczą o jej ponadprzeciętności i ponadczasowości. W tym pięknym kraju zachwycają nie tylko uroki wsi. Małe domki i kolorowe kamieniczki w miastach również stwarzają niezwykły klimat, a niskie okna z ukwieconymi parapetami i barwnymi okiennicami stanowią wyjątkowe wypełnienie tła, jakim są dynamicznie rozwijające się metropolie Holandii.

Równa, lecz niegładka struktura efektu dekoracyjnego Modern Line Sigma także wpasowuje się w nowoczesną architekturę. Prostota wzoru opartego o pionowe linie nie zakłóca wystroju współczesnego wnętrza swoją nachalnością czy nadmiarem deseni. Efekt świetnie sprawdza się, jako tło dla oryginalnych kwiatów, rzeźb czy obrazów. Dzięki niemu możemy w pełni dać wyraz naszej osobowości.

Jak to zrobic?
Zagruntowaną ścianę pokrywamy za pomocą wałka sznurkowego podkładem z farby SigmaKwarts rozcieńczonej dodatkiem 20% wody – instruuje Ryszard Plantos z ATM. – Następnie na wyschnięty podkład, za pomocą pacy metalowej marki Dekoral Gold, nakładamy ten sam odcień farby SigmaKwarts w grubszej warstwie ok. 1 – 2 mm. Ostatni etap to rozprowadzenie farby - (więcej info) za pomocą zębatej pacy metalowej do kleju.

Malarstwo Rubensa, Rembrandta czy prace Erazma z Rotterdamu są podziwiane na całym świecie. Dzielnica czerwonych latarni to miejsce, w którym każdy z ciekawości, choć raz chciałby się znaleźć. A ser Gouda jedzony na ukwieconej łące z wiatrakami to marzenie, które wielu chciałoby zrealizować. Holandia ze swoim niepowtarzalnym klimatem sprawia, że świetnie się w niej czują ludzie o różnym usposobieniu i z różnymi priorytetami. Podobnie oddziałują efekty dekoracyjne Modern Line Sigma i Letnie Dmuchawce Dekoral, które trafią w gusta osób o rozmaitych upodobaniach aranżacyjnych. Ponadto wprowadzą do naszych mieszkań koloryt i klimat holenderskiej natury. Otoczeni nimi poczujemy lekkość i naturalność charakterystyczne dla tego osobliwego kraju.
Opracowanie: Jolanta Jamioł
20-11-25 12:21:31