X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Problemy z transportem zwierząt

Pies
Opracowanie: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Prawie każdy właściciel zwierzaka wyjeżdża czasami na wakacje. Co wtedy zrobić ze swoim czworonożnym przyjacielem? Zabierz go ze sobą w podróż w komfortowych warunkach.

Wyjazd na wakacje czy dłuższa podróż służbowa to ogromny kłopot dla tych właścicieli zwierząt, którzy nie mają ich z kim zostawić. Można oczywiście oddać je pod opiekę do specjalnych zwierzęcych hoteli, co jednak wiąże się z dość dużymi kosztami. W drastycznych i niestety zbyt częstych przypadkach ludzie decydują się też na zwykłe porzucenie zwierzaka przy drodze, w lesie lub w szczerym polu. Dla tych, którzy mają jednak swoją godność i sumienie, pozostaje opcja trzecia, jaką są specjalne transportery dla zwierząt. Oferuje je dowolny sklep zoo, w którym można nabyć transporter dla wybranego zwierzaka, niezależnie od tego, czy jest to zwykły kociak czy nieco egzotyczna iguana.

Profesjonalne sklepy zoologiczne mogą nam też zaoferować transportery wyłożone w środku miękkim materiałem, zakryte lub odkryte, ze specjalnymi pojemnikami na wodę i karmę, które nie wylewają i wysypują się na zewnątrz. Ostatnim krzykiem mody pozostają transportery dla kotów, czyli zwierząt, które niezbyt chętnie podróżują i mało komfortowo czują się w czasie długich podróży.

Oczywiście podczas krótkich przejażdżek można trzymać zwierzę na kolanach, obok na siedzeniu lub (zobacz sklepmardrew.pl) z tyłu za specjalną szybką albo kratką. Jednak w czasie dłuższych wyjazdów taki system się nie sprawdzi i warto odwiedzić wtedy sklep zoo oraz zaopatrzyć się w preferowane transportery. Są one konieczne, jeśli ze zwierzakiem wybieramy się w podróż samolotem lub pociągiem. Polskie realia są jednak pod tym względem dość różne u jednego przewoźnika panuje absolutny zakaz trzymania zwierząt w wagonach osobowych, u innych nie będzie z tym żadnego problemu, jeśli tylko jest on w kagańcu i na smyczy lub w specjalnym transporterze.

Problem z podróżowaniem ze zwierzętami może nas też spotkać na statkach, zwłaszcza tych kursujących między różnymi krajami. Transportery dla kotów czy psów można tam jednak wypożyczyć, nie ma więc przymusu kupowania ich na własność w celu jednorazowego wykorzystania. Inną kwestią pozostaje jednak sprawa przymusowej kwarantanny, którą niekiedy muszą przejść zwierzęta zwłaszcza zaś te egzotyczne, niespotykane w danym kraju lub wymagające specjalnego pozwolenia na wwiezienie na terytorium danego państwa..
Źródło: publikuj.org
Opracowanie: Marcin Wilczyński
21-10-10 07:02:08